BURSA HABERLERİ İZNİK HABERLERİ

Alinur Aktaş İznik'te incelemelerde bulundu

DHA
30.11.2017 - 17:33Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA) - BURSA Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ile birlikte ilçede devam eden çalışmaları inceleyerek önemli açıklamalarda bulundu.

İznik Belediyesi Hizmet Binasına gelen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı burada İznik Belediye Başkanı Osman Sargın karşıladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş, daha sonra yapımı devam eden projeler ve 2018 yılında yapımına başlanacak çalışmalar ile ilgili toplantıya katıldı.

İznik Belediyesi’nde gerçekleşen toplantının ardından çalışmaları yerlerinde inceleyen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a , İznik Belediye Başkanı Osman Sargın bilgi verdi. .   İncelemeler sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "yeni başlayan bir süreç yok arkadaşlar, devam eden bir süreç var. İmkanlar dâhilinde neler yapabiliriz, beklentileri nasıl en üst düzeyde tatmin edebiliriz onun derdi içerisindeyiz. Belediye başkanımız ve diğer arkadaşlarla  başlayan projeler ile ilgili konuştuk.  İznik gibi tarih şehire, yapılması gereken önemli çalışmalar var. Özellikle sahil projesi nde  bazı sıkıntılar vardı. Bu konunun çözülmesi için görüşmeleryaptık, tarih verdik" dedi.

2018 yatırım programlarında İznik'in sembolü olacak Abdulvahap Tepesi diye tabir ettikleri bir bölge olduğuna işaret eden Başkan Aktaş, "İnşallah ihalesini bu günlerde başlatacağız. Amacımız 2018 yılı sonuna kadar bitirmek. Fakat karşımıza 3. derece sit alanı olduğu için neler çıkacağını bilemiyoruz.Ama İznik için bir sembol olacak inşallah. Yeni hizarcılar sitesinin yapılması, terminal binasının yapılması, yeni hal binasının yapılması bunların hepsinin bir konsept, proje olarak revize etmeye çalışıyoruz. Kırsal mahallelere yönelik ufak ufak yapılması gereken çalışmalar var onlarla neler yapılabiliriz arkadaşlarımızla onları konuşacağız ve inşallah göreceksiniz sürecin sonunda 2018 in sonunda 2019 un başında bunların birçoğunu gerçekleştirmiş olacağız. İnşallah göreceksiniz ilçe belediyesinin gücü, Büyükşehir’in dokunuşu ile beraber, gücüyle beraber İznik 'in katma değerinin daha da yükselten çalışmalar olacak” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SARGIN “HİZMET ÜRETMEK İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da basın mensuplarına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Bugün 2017 yılı içerisinde başlayıp devam eden projeler ile 2018 yılı içerisinde hayata geçecek projeler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduk. Ben  Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çünkü İznik tarihten aldığı misyon ve vizyon ile ne yaparsanız az gelen bir şehir. Onun için bugün yeni yen projeler ortaya koyduk.  Abdulvahap Projesi, Sahi projesi bizim için çok önemli. Sahil projesine de tarihi koyduk. Yaz aylarının başında bitmiş olacak. Yani 2018 yazını hoş bir şekilde geçirme şansımız olacak.Birileri laf üretir bizlerde hizmet üretmek için mücadele ediyoruz. İznik'imize ne yapsak azdır diyoruz."

İncelemelerin ardından İznik’ten ayrılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın ardından İznik Belediye Başkanı Osman Sargın daire başkanları ile birlikte çalışmaları değerlendirdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İznik haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İznik haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Alinur Aktaş İznik'te incelemelerde bulundu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı