KOCAELİ HABERLERİ

Alikahya Kadın Doğum Hastanesi, Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Bağlandı

IHA
01.07.2015 - 13:50Son Güncelleme :

ALİKAHYA KADIN HASTALIKLARI, DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ DÜZENLENEN TÖRENLE DERİNCE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNE BAŞLANDI

IHA

Seka Devlet hastanesi bünyesinde hizmet veren Alikahya Kadın Hastalıkları, Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi düzenlenen törenle Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlandı.
Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nde yapılan devir teslim törenine Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi Başhekim Doç. Dr. Soner Şahin, Seka Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Başhekimi Dr. Burak Karabulut ve yöneticiler katıldı.
2008 yılında Alikahya’da ayrı bir hastane olarak kurulan ve ardından 2013 yılında Seka Devlet Hastanesi’ne bağlanan Kadın Hastalıkları, Doğam ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın yeni yatırım planları çerçevesinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlandı. Hastaneye 5 yıldızlı Anne Oteli ve yeni doğan yoğun bakımı noktasında İstanbul’dan sonra en fazla yatak sahibi olan kent haline getirecek olan yeni yatırımlarla hastane bölgenin en önemli hastanelerinden biri olacak. Hastaneye yaklaşık 60 milyon yeni yatırım yapılması planlanıyor.
Devir teslim töreninde konuşan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Şenol Ergüney, “Dün akşam saat 17.00’den itibaren Alikahya’daki eski adıyla Kadın Hastalıkları, Doğam ve Çocuk hastalıkları hastanesinin Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bir birimi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Dün akşam 180 hastaya acilde hizmet verdik. Güzel ve başarılı bir geçiş oldu. Geçiş sürecinde 10-15 arkadaşımız gece geç saatlere kadar çalıştı. Ufak tefek teknik sıkıntılar yaşandı ancak bunlar çözüldü. Bundan sonra da belki ufak çaplı teknik problemler olacaktır. Cihazların uyumu ve otomasyon sistemlerinin uyumu ile alakalı, bazı küçük barkot uyumuyla alakalı, sıkıntı çıkabilir ama bunlar da arkadaşlarımız hızlı bir şekilde çözüyorlar. Şu anda hizmet veriyoruz” dedi.
Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Seka Devlet hastanesi yöneticilerinin geçişin sıkıntısız geçmesi için yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Ergüney, “Bugün itibariyle bu hastanemiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüşmüş durumda. İnşallah bundan sonra Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ki hocalarımızın katkılarıyla her geçen daha iyi daha güzel çalışmalar yapılacak. Genel sekreterlik olarak yeni teknolojilerin kazanılması için çalışmalar yapılacak. Yeni yoğun bakımlar, yeni yan dallar burada açılacak. Bu yenilikler için ihale çalışmamız başladı. Kadın doğum dışında, üroloji, genel cerrahi ve dahiliyede hizmet veriliyor. Önümüzdeki süreçte yeni branşlar da gelecek. İnşallah ilimize, halkımıza hayırlı, uğurlu olur” diye konuştu.
Hastanenin mevcut kadrolarının tamamen Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geçtiğini belirten Ergüney, “Önümüzdeki bir yıl içinde kadro sayısında yüzde 40 oranında artış olacağını ve buna bağlı olarak da hizmet oranımız yükselecektir. Burası kapatılıyor diye bir şey yok. Hizmetlerde hiçbir değişim olmayacak ve aksine hizmetin üzerine her zaman yeni şeyler eklenecektir” dedi. Hastaneler arası oluşabilecek sıkıntılar içinse Ergüney, gerektiğinde kadın Doğam Hastanesine gelen bir hastanın Derince Eğitim Araştırma Hastanesine gitmeleri için ring seferi yapılabileceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Alikahya Kadın Doğum Hastanesi, Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Bağlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Alikahya Kadın Doğum Hastanesi, Derince Eğitim Ve Araştırma Hastanesine Bağlandı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

29 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  04:18
 • Guneş
  05:55
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  16:52
 • Akşam
  20:01
 • Yatsı
  21:31
Sayfa Başı