Ege Haberleri

EGE

  Aliağa'nın şefi

  Şahap AVCI / ALİAĞA (İzmir), (DHA)
  30 Aralık 2014 - 01:19Son Güncelleme : 29 Aralık 2014 - 17:38

  İZMİR’in Aliağa İlçesi’nde, belediyenin düzenlediği Yeni Yıl Konseri’nde, Sinema Senfoni Orkestrası sahne alıp, Türk ve dünya sinemasının unutulmaz film müziklerini seslendirdi. Sürpriz yaparak 55 kişilik orkestrayla sahneye çıkan MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Walter Murphy’nin Beethoven’ın hafızalara kazınan 5. Senfoni uyarlamasını yönetti.

  Aliağa Belediyesi’nin Yeni Yıl Konseri Enka Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Sunuculuğu Aliağa Belediyesi Kültür Sanat Yönetmeni Volkan Severcanın yaptığı konserde, Şef Hakan Şensoy yönetimindeki 55 kişilik Sinema Senfoni Orkestrası, unutulmaz filmlerin unutulmaz melodilerinden oluşan 15 parçayı seslendirdi. Orkestranın solistliğini Zeynep Önkaya yaptı. Sinema Senfoni Orkestrası, Başkan Serkan Acar yönetiminde Walter Murphy’nin Beethoven’ın 5. Senfoni uyarlaması ile başlattığı konseri, Nerdesin, Grease, Titanic, Star Wars, Selvi Boylum Ay Yazmalım, Anlamazdın, Mavi Boncuk, James Bond, Karayip Korsanları, Samanyolu, Feride, Hababam Sınıfı, Pembe Panter ve Görevimiz Tehlike gibi film müzikleri ile devam ettirdi. İzleyicilerde seslendirilen parçalara bulundukları yerden zaman zaman eşlik etti. Orkestra konserin sonunda uzur süre ayakta alkışlandı.

  Aliağanın şefi

  Konser sonunda yeniden sahneye çıkan Başkan Serkan Acar, Şef Hakan Şensoy, Sinema Senfoni Orkestrası Sanat Yönetmeni Hakan Ateş ve Solist Zeynep Önkaya’ya özel tasarımlı bir cam plaket ve çiçek takdim etti. Acar, yeni yıl coşkusunu erken yaşayan Aliağalılar’a sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı