Ege Haberleri

  Aliağalılara Shakespeare gecesi

  ALİAĞA (İzmir), (DHA)
  16.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in Aliağa İlçesi’nde düzenlenen Ramazan ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında ’Shakespeare’in Bütün Eserleri’ adlı oyunun, Türkçeye uyarlanmış hali sahnelendi.

  Aliağalılara Shakespeare gecesi

  Aliağa Belediyesi’nin düzenlediği kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde London West End’de 10 yıldır kapalı gişe oynayan ‘Shakespeare’in Bütün Eserleri’ adlı oyun Aliağalı sanatseverlerle buluşturuldu. Aliağa Belediyesi Açıkhava Tiyatrosu’nda seyircisi ile buluşan oyunda; Kemal Erdurak, Mesut Yılmaz ve Kerem Muslugil gibi gelecek vaat eden genç oyuncular rol aldı. Bir saat süren gösteride seyircileri zaman zaman oyuna dahil eden oyuncular, doğaçlama esprileriyle de seyirciden sık sık alkış aldı. Shakespeare’in eserlerini aslından uzaklaştıran çağdaş tiyatroyu espirili bir dille anlatan oyun, izleyenlerin beğenisini topladı.

  Aliağalılara Shakespeare gecesi

  Oyunu tiyatroseverler ile birlikte izleyen Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt, oyunun sonunda sahneye gelerek oyuncuları tek tek tebrik etti. Oyunculara MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar adına teşekkür eden Özkurt, ünlü yönetmen Kemal Başar’a gecenin anısına Kyme Antik Kenti’ne ait sikkelerin tuğrası ile işlenmiş cam tabak hediye etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı