Ege Haberleri

EGE

  Aliağa'da ilk özel tıp merkezi

  Şahap AVCI / ALİAĞA, (DHA)
  20.05.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir'in Aliağa İlçesi'nde ilk özel tıp merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.  Özel Aliağa Tıp Merkezi, İzmir Çanakkale Karayolu Aliağa geçişinde bulunan yerinde hizmete açıldı. Açılışa Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa Belediye Başkanı CHP'li Turgut Oğuz, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Bağlar, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan başta olmak üzere ilçe protokol erkanı, doktorlar ve vatandaşlar katıldı. Açılışı yapılan Özel Aliağa Tıp Merkezi, 6 kat ve 2 bin 500 metrekare kapalı alanda 14 hekim ve 50 sağlık çalışanı ile bölgeye 7 gün 24 saat hizmet verecek.
  Tıp Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Ali Algül, Poliklinik hizmetlerinin yanı sıra, bilgisayarlı tomografi, 4 boyutlu ultrason, renkli doppler, EMAR, kemik ölçüm cihazı, dijital mamografi, dijital röntgen ve tıbbi tahlil laboratuvarıyla hizmet vereceklerini söyledi. Dr. Algül, “SGK, tüm özel sigorta ve bankalar ile anlaşmalıyız. Her yaştan hastamıza check up hizmeti veriyoruz. Hayat, sağlıkla güzel. Aliağa'mıza sağlık hizmeti sunmaktan çok mutluyuz” dedi.
  Aliağa Belediye Başkanı Turgut Oğuz da, hizmete açılan Özel Aliağa Tıp Merkezi'nin, kentteki sağlık hizmetlerinin daha etkin ve kaliteli sunulması için önemli bir işlevi olacağını söyledi. Aliağa Devlet Hastanesi'nin Aliağa ve çevre köy, belde ve ilçelerden gelen hastalara sağlık hizmeti sunduğunu kaydeden Oğuz, “Her alanda yatırımların arttığı hızla büyüyen kentimizde sağlık alanında hizmet verecek bir tesisi hizmete açıyoruz. Bu tesis, Aliağa Devlet Hastanesinin yoğunluğunu ve iş yükünü de önemli ölçüde azaltacaktır. Sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımız için bu tesisin önemli bir işlevi olacak” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı