İZMİR HABERLERİ

Aliağa Palmiye Ağaçları İle Donatılıyor

IHA
27.02.2015 - 15:35Son Güncelleme :

YAPILAN PEYZAJ ÇALIŞMALARIYLA YEŞİL ALANLAR GENİŞLETİLİRKEN, ALİAĞA MAVİYLE YEŞİLİN BULUŞTUĞU, KENT ESTETİĞİNİN ÖN PLANA ÇIKTIĞI BİR KENTE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR.

IHA

Aliağa’da kent içerisinde yoğunlaşan alt yapı çalışmalarının yanı sıra çevre odaklı çalışmalar da yapılıyor. Yapılan peyzaj çalışmalarıyla yeşil alanlar genişletilirken, Aliağa maviyle yeşilin buluştuğu, kent estetiğinin ön plana çıktığı bir kente dönüştürülüyor.
İnsanı, yaşadığı kent ve doğa ile buluşturmayı hedefleyen Aliağa Belediyesi, Aliağa’yı palmiye ağaçları ile donatıyor. Aliağa’nın cazibe merkezlerinden biri olacak olan ve 72 bin metrekarelik alan üzerinde inşasına devam edilen Avcı Ramadan rekreasyon bölgesine 277 adet soğuğa dayanıklı Washington Palmiyesi dikiliyor. Aliağa Küçük Sanayi Sitesi’nde yapılan peyzaj çalışmaları sırasında 88 adet boyları 6 metreyi bulan dev palmiyeler de dikildi. Yapımı 48 saat içerisinde tamamlanan ve halk arasında 48 saat parkı olarak anılan belediye arkası dinlenme alanı da palmiye ağaçları ile görsel zenginliğe kavuşturuldu. Yapılan peyzaj çalışmalarında köy statüsünden mahalle statüsüne dönüştürülen yerlerde unutulmadı. Aliağa Belediyesi, mahallelerde yaptığı çalışmalarda bugüne kadar 21 adet palmiye ağacı dikti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aliağa Palmiye Ağaçları İle Donatılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 15 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aliağa Palmiye Ağaçları İle Donatılıyor haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı