Ege Haberleri

EGE

  Aliağa için işbirliği

  Hürriyet Haber
  04.01.2015 - 01:36 | Son Güncelleme:

  ALİAĞA Belediye Başkanı MHP'li Serkan Acar, Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka'yı makamında ziyaret ederek bölgenin ekonomik ve ticari sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Acar ve Saka, ilçe için işbirliğini geliştirip sürdüreceklerini söyledi.

  Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Saka, bölgenin ekonomik ve sosyal profilini paylaşırken, kurumlar arası birlikteliğin pekişmesi anlamında iki kurumun bir araya gelmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yerel yönetimler ile sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği ve karşılıklı fikir alışverişlerinin bölgelerin gelişmesinde önemli etken olduğunun altını çizen Saka, Aliağa Ticaret Odası olarak yıl boyunca gerçekleştirilen faaliyetler ve hedefledikleri projeler hakkında bilgi verdi. Aliağa'nın ortak payda olduğuna dikkat çeken Saka, "Aliağa Ticaret Odası olarak ilçemize yarar getirecek her projede yerel yönetimler ile birlikte adım atmaya hazırız. Yerel birliktelik sağlanırsa başarı Aliağa için daha hızlı ve planlı gelecektir" dedi.

  Bir kentin gelişiminde sivil toplum kuruluşları ile yapılan istişarenin önemine dikkat çeken Serkan Acar, "Yerel yönetim ve sivil toplum örgütleri topluma hizmet olgusunun en önemli iki aktörüdür. Bu bağlamda ilçemiz sivil toplumunun lokomotifi konumunda olan Aliağa Ticaret Odası'nın, Aliağa Belediyesi ile işbirliği içinde olması bizleri sevindirmektedir. Ticaret Odası'nı yanımızda görmek, desteğini hissetmek bizim hizmet etme aşkımızı daha da körüklemektedir. Ticaret Odamızın kıymetli başkanı Sayın Adnan Saka'nın birçok konuda ki deneyimlerinden yararlanmak Aliağa'yı hak ettiği noktaya taşımak olan hedefimizi gerçekleştirme noktasında bize mutlaka katkı verecektir. Zira Aliağa'nın çözüm bekleyen sorunları için her kurum ve kuruluşun elini taşın altına sokma mecburiyeti vardır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı