İZMİR HABERLERİ

Aliağa Esnaf Ve Sanatkarlar Odasından Açıklama

IHA
21.10.2015 - 17:54Son Güncelleme :

ALİAĞA ESNAF VE SANATKARLAR ODASI BAŞKANI HÜSEYİN EKREN, GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI'NIN 12 EYLÜL 2015 TARİHLİ RESMİ GAZETEDE YÜRÜRLÜĞE GİREN ‘KÜÇÜK MİKTARLARDAKİ YUMURTANIN DOĞRUDAN ARZINA DAİR’ YÖNETMELİĞİ HAKKINDA YAZILI AÇIKLAMADA BULUNDU.

IHA

Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Ekren, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 12 Eylül 2015 tarihli resmi gazetede yürürlüğe giren ‘Küçük Miktarlardaki Yumurtanın Doğrudan Arzına Dair’ yönetmeliği hakkında yazılı açıklamada bulundu.
Oda Başkanı Hüseyin Ekren tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Yönetmeliğe göre en fazla 250 adet kanatlı hayvanı olan ve haftada en fazla bin 500 adet yumurtayı, son tüketiciye ve yerel perakendecilere sunmak isteyen üreticilerimiz; öncelikle Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne veya yetki verildi ise bağlı bulundukları Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne müracaat ederek, izin belgesi ve numarası almak zorunda. Yumurtalarını +5 dereceden daha düşük sıcaklıkta soğutmayacak, temiz, kuru ve yabancı kokulardan ari, doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde koruyacak, muhafaza edecek, depolayacak, taşıyacak ve satışını yapacaktır. Yumurtalarını, yumurtlama tarihinden itibaren en fazla 21 gün içerisinde son tüketiciye ulaştırmak zorunda ve yumurtaların son tüketim tarihi; yumurtlama tarihinden itibaren 28 günden fazla olmamalıdır. Üreticilerimiz, yumurtalarını son tüketiciye arz ederken, üzerinde; Gıda işletmecisinin adı ve soyadı veya ticari unvanı, işletme adresi, işletme ve kümes numarası, yumurtaların ait olduğu kanatlı türü, yumurtlama tarihi, yumurtaların son tüketim tarihi, izin belgesi tarihi ve numarası olan etiket ile satışa arz edecektir. Tavukçuluk ve yumurtacılık işi yapan üretici ve satıcı üyelerimiz yönetmelikte belirtilen maddelere uymalıdır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aliağa Esnaf Ve Sanatkarlar Odasından Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aliağa Esnaf Ve Sanatkarlar Odasından Açıklama haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı