« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aliağa Burak Bıyıktay'a emanet

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Aliağa Petkim, sağlık sorunları nedeniyle karışlıklı anlaşarak Halil Üner'le yollarını ayırmasının ardından boşalan başantrenörlük görevine, Beşiktaş Cola Turka'nın eski antrenörü Burak Bıyıktay'ı getirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Burak Bıyıktay, Aliağa Spor Kulübü binasında düzenlenen törenle 1,5 yıllık sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde, Aliağa gibi bir kulübe gelmekten mutluluk duyduğunu ifade eden Bıyıktay, “Basketbola gönül vermiş insanların olduğu bir şehrin takımında olmak gurur verici bir olay. Bunun elbette birtakım zorlukları da var. İlk hedefimiz yukarıdaki sıralara tırmanmak ve yakalayabilirsek play-off şansını yakalamaktır” dedi.

Takıma yapılacak takviyeler konusunda da bilgi veren ve en yakın zamanda bir “point guard (oyun kurucu)” alacaklarını belirten Bıyıktay, şunları söyledi:
“İki isim üzerinde yoğunlaştık. Bu iki isim de hala takımlarında oynadıkları için netleşmedi. İlk hedefimiz Türkiye Kupası ve ardından deplasmanda oynayacağımız Beşiktaş Cola Turka karşılaşmasıdır. Beko Basketbol Ligi'nin her geçen gün zorluğu yükseliyor. Ligin sonunda korkulu rüya görmektense, hemen, özellikle evimizde oynayacağımız karşılaşmaları alarak yukarılara çıkmamız gerekiyor.”

TAKIMLA TANIŞTI

Sözleşmeye imza atmasının hemen ardından Aliağa Enka Spor Salonu'nda, hafta sonu oynayacakları Fenerbahçe Ülker karşılaşması hazırlıklarını sürdüren Aliağa Petkim takımının antrenmanını izleyen Bıyıktay, yardımcı antrenörler Tuğrul Taşkıngenç ve Alkım Ay'ın yönetimindeki antrenmanın ardından salona inerek oyuncularla tanıştı.

Bir süre yardımcılarıyla görüşen Bıyıktay, daha sonra salondan ayrıldı.

Burak Bıyıktay'ın, Fenerbahçe Ülker maçı sonrası takımın başına geçeceği ve ilk sınavını eski takımı Beşiktaş Cola Turka karşısında vereceği öğrenildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler