İZMİR HABERLERİ

Aliağa Belediyesi’nden Personellerine İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi

IHA
24 Ekim 2015 - 14:51Son Güncelleme : 24 Ekim 2015 - 14:52

ALİAĞA BELEDİYESİ’NİN, ÇALIŞANLARINA SAĞLIKLI BİR ÇALIŞMA ORTAMI TEMİN ETMEK AMACI İLE DÜZENLEDİĞİ "İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ" EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR.

IHA

Aliağa Belediyesi’nin, çalışanlarına sağlıklı bir çalışma ortamı temin etmek amacı ile düzenlediği "İş Sağlığı ve Güvenliği" eğitimleri devam ediyor.
6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun ilgili maddesi gereğinde iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilgilendirilen Aliağa Belediyesi çalışanları, yıl içerisinde periyodik olarak eğitimden geçiriliyor. Aliağa Belediyesi’nin tüm çalışanlarına dönüşümlü bir şekilde verilen eğitimler sinevizyon eşliğinde gerçekleştiriliyor. Atatürk Kültür Merkezi’nde iş güvenliği uzmanı Neşe Gürcüoğlu tarafından verilen eğitimlerde, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının azaltılması için alınması gereken önlemler, iş sağlığı kanunu, kişisel koruyucu donanımların önemi, iş yaşamında dikkat edilmesi gereken konular, fiziksel etkenlerin yanı sıra kimyasal nedenler gibi konular anlatıldı. Eğitimlerin ardından da çalışanlar sınava tabi tutuldu.
Çalışanlara iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin periyodik olarak verilmesi gerektiğini ifade eden İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Neşe Gürcüoğlu, "Aliağa Belediyesi çalışanlarına 6331 sayılı yasanın zorunlu koştuğu konularda eğitimler verdik. Eğitimlerimizde iş sağlığı ve güvenliği nedir? Tanımları nelerdir? İnsanlar işe başladıklarında ne gibi risklerle karşılaşabilirler? Risklerden korunmak için ne gibi önlemler alınması gerektiği konularında bilgiler verdik. Bunun yanı sıra işverenin ve çalışanların sorumluluklarını, bu doğrultuda devletin yaptığı çalışmaları, kanunlarda yer alan temel iş güvenliği kurallarının neler olduğunu anlattık. Oldukça faydalı geçen eğitimin sonunda da personele çoktan seçmeli küçük bir sınav yaptık” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aliağa Belediyesi’nden Personellerine İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ekim 2015 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aliağa Belediyesi’nden Personellerine İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı