İZMİR HABERLERİ

Aliağa Belediyesi Ekim Ayı Meclisi İlk Oturumu Gerçekleşti

IHA
07 Ekim 2015 - 10:24Son Güncelleme : 07 Ekim 2015 - 10:25

ALİAĞA BELEDİYESİ EKİM AYI MECLİSİİLK OTURUMUBAŞKAN VEKİLİ MEHMEDALİ ÖZKURT’UN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİ.

IHA

Aliağa Belediyesi Ekim ayı meclisiilk oturumubaşkan vekili Mehmedali Özkurt’un başkanlığında gerçekleşti.Aliağa Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda başkanlıktan gelen önergeler, komisyondan gelen raporlar ve gündem dışı önergeler görüşülerek oylandı.
Bu kapsamda başkanlıktan gelen 1, 2 ve 5’inci maddeler oybirliği ile İmar Komisyonuna havale edildi. 3 ve 4’üncü maddeler ise Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi.
BORÇLANMA YETKİSİ VE KADRO İHDASI REDDEDİLDİ
Belediye borçlarının ödenebilmesi ve hizmetlerin aksamaması için 30 milyonluk borçlanma yetkisinin istendiği 6’ncı madde ile Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair Yönetmeliğe istinaden1.Dereceli Yapı Kontrol Müdürü, 1.Dereceli Ruhsat ve Denetim Müdürü, 1.Dereceli 1 adet Uzman, 6.Dereceli 2 adet Mühendis, 7.Dereceli 3 adet Tekniker, 8.Dereceli 2 adet Tekniker, 8.Dereceli 7 adet Memur, 7.Dereceli 4 adet Memur, 6.Dereceli 5 adet Memur, 5.Dereceli 6 adet Memur kadrolarının ihdas edilmesi ve ilgili müdürlüklerin teşkilinin sağlanması hususunun görüşüldüğü 7’inci madde oy çokluğu ile reddedildi.
KOMİSYONDAN GELEN RAPORLAR
Mecliste görüşülen komisyon raporlarının tamamı komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi.
GÜNDEM DIŞI ÖNERGE
Yaklaşık 30 dakika süren meclis toplantısında gündem dışı önerge olarak sunulan Aliağa Belediyesi ENKA Spor Kompleksi’nin bahçesine ve Bozköy Mahallesi’ne Hava Kalitesi İzleme İstasyonu kurulması hususu oy birliği ile kabul edildi.
Aliağa Belediyesi Ekim ayı meclisi ikinci oturumu, 2016 mali yılı performans programının ve bütçe tasarısının görüşülmesi için 15 Ekim Perşembe günü saat 18.00’de gerçekleştirilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Aliağa Belediyesi Ekim Ayı Meclisi İlk Oturumu Gerçekleşti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 10 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aliağa Belediyesi Ekim Ayı Meclisi İlk Oturumu Gerçekleşti haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:40
  • Guneş
   06:26
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:03
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı