« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Turan'a G.Saray yasağı

Profesyonel Disiplin Kurulu Kayserispor-Antalyaspor maçı sonrası hakem Yunus Yıldırım'a bağıran Kayserispor yöneticisi İskender Beluk 21 gün, antrenörü Cüneyt Dumpınar'a ise 2 hafta ceza verdi. yönetici Beluk, bu cezayı haksız olarak nitelendirdi. Bu arada Kayserispor kaptan Ali Turan'ı devre arasında bırakmayacağını açıkladı.

Oktayl ENSARİ / KAYSERİ, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu, Süper ligin ilk yarısının son maçı olan Kayserispor-Antalyaspor maçının bitiminde Kayserispor yöneticisi İskender Beluk'un hakem Yunus Yıldırım'a olan " Hakem olmuşsun ama adam olamamışsın" sözü nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 5 bin TL para cezası, antrenör Cüneyt Dumlupınar'ı ise rakip takım oyuncularına sportmenlige aykırı hareketi nedeniyle 2 maç ceza ile soyunma ve yedek kulubesine giriş yasağı verdi. Kayserispor yöneticisi İskender Beluk, verilen cezanın haksız olduğunu belirterek "Antalyasporlu oyuncular, bizim oyunculara hakaret ve küfer ederek üzerlerine yürüdü. O nedenle müdahale ettim. Bu sırada hakem Yunus Yıldırım beni göstererek görevlilere atın bu adamı diye bağırınca bende ( Hakem olmussun ama adam olamamışsın) yanıtı verdim. Kayserispor'u ve oyuncularımızı savunmak benim görevim" dedi.

Kayserispor yönetimi, bazı gazetelerde yer alan " Ali Turan, devre arasında Galatasaray'a gidiyor" şeklindeki haberlere tepki göstererek" Kaptanımızı bir yere göndermiyoruz ve bırakmıyoruz" açıklaması yaparken, sarı kırmızılı yönetiminin kardeş takım Erciyesspor'un istediği Merter, Durmus, Armağan ve Yaser konusunda teknik kadronun görüşünü alıp, Bank Asya ligindeki mavi siyahlı ekibe yanıt verecek.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler