« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Turan tamam

Kayserispor, 500 bin Euro artı bir futbolcu teklifini kabul ederse, transfer hemen bitecek. Aksi taktirde Ali Turan, sezon sonu bedavaya Galatasaray’a gelecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Mehmet Turan: Ali kararını kendi verecek

SAVUNMAYA takviye yapma kararı alan Galatasaray, Kayserisporlu Ali Turan’la anlaştı ve ön sözleşme imzaladı. 26 yaşındaki stoper, kulübü ikna edildiği taktirde ligin ikinci yarısında Galatasaray forması giyecek, aksi taktirde sezon sonu transfer edilecek.

Emre Güngör ve Gökhan Zan’ın sık sık sakatlanmaları nedeniyle savunmada birçok kez zor duruma düşen teknik direktör Frank Rijkaard, 15 gün önce yönetime verdiği ara transfer raporunda, öncelikle bir stoper alınmasını istedi.

Kulübüyle görüşecekler

Sarı kırmızılılar bunun üzerine, sezon başında da gündeme gelen Kayserispor Kaptanı Ali Turan’la görüşme kararı aldı. Yapılan görüşmeler sonucunda futbolcuyla her konuda anlaşma sağlandı ve ön sözleşme imzalandı. Galatasaraylı yöneticiler 1-2 gün içinde de Kayserispor ile masaya oturup, sözleşmesi mayıs ayında sona erecek olan Ali Turan için 500 bin Euro artı bir futbolcu teklif edecek.

Kayserispor: Bırakmayız

Kayserispor kabul ettiği taktirde Ali Turan, ligin ikinci yarısında Galatasaray forması giyecek. Aksi durumda sezon sonu beklenecek ve futbolcu, sözleşmesi biteceği için bedelsiz olarak transfer edilecek. Bu arada Kayserispor dün bir açıklama yaparak, “Ali Turan’ı hiçbir yere bırakmayacağız” dedi.

Kayserisporlu Ali Turan’ın 82 maçta golü yok, 3 asisti var

SEZON MAÇ GOL ASİST
2007-08 34 0 0
2008-09 32 0 2
2009-10 16 0 1
TOPLAM: 82 0 3


Bunları da Beğenebilirsiniz