Gündem Haberleri

  Ali Şener "tanık" sıfatıyla DGM'de ifade verdi

  Hürriyet Haber
  06.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul'da, ''bazı hazine arazilerinin hileli yollarla ele geçirildiği'' yolundaki iddialara adı karışan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kayınbiraderi Ali Şener, İstanbul DGM Cumhuriyet Savcılığı'nda ''tanık'' sıfatıyla ifade verdi.

  Beşiktaş'taki İstanbul DGM'ye 14.00 sıralarında gelen Şener, bazı hazine arazilerinin hileli yollarla ele geçirilmesine ilişkin soruşturmayı yürüten DGM Cumhuriyet Savcısı Nazmi Okumuş'un odasına alındı.

  Yarım saat sürdü

  Yaklaşık yarım saat süreyle Savcı Okumuş tarafından ''Tanık'' sıfatıyla ifadesine başvurulan Şener, daha sonra DGM'den ayrıldı.

  Şener'in ifadesinde, kendisinin otomotiv, Nevzat Ak'ın ise gayrımenkul işiyle ilgilendiğini belirterek, arazi yağması olayıyla bir ilgisinin ve bilgisinin olmadığını söylediği öğrenildi.

  Şener'in, Nevzat Ak'la ilgilerinin 15 yıl öncesinde bir limited şirket kurmalarıyla başladığını ve daha sonra Kireçburnu'nda bir arazisatın alarak bina yapmak istediklerini, ancak boğaza yakın olması nedeniyle imar izni alınamaması yüzünden de bu projeden vazgeçilmesinden oluştuğunu anlattığı belirtildi.

  Olayla ilgili yürütülen çalışma kapsamında gözlem altına alınan 13 kişi arasında bulunan Nevzat Ak'ın, Fatih Ormanları'ndaki araziyi Ali Şener adına almaya çalıştığını öne sürdüğü iddia ediliyordu.

  İstanbul Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şube Müdürlüğü'ndeki sorgularının ardından 4 Aralık 2000 tarihinde İstanbul DGM'ye sevk edilen 13 kişiden, aralarında Nevzat Ak'ın da bulunduğu 6'sı, İstanbul 3 No'lu DGM Yedek Hakimliği'nce tutuklanarak Kartal Cezaevi'ne gönderilmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı