« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Şen'den Şike Davası yorumu: Adalet öyle bir şey ki...

Fenerbahçe'nin efsane başkanlarından Ali Şen, Şike Davası'nda tüm sanıkların beraat etmesi kararını değerlendirdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Habertürk TV'ye konuşan Ali Şen, "Adalet öyle bir şey ki sonunda doğru bulunuyor" yorumunda bulundu.

İşte Ali Şen'in açıklamaları....

"Herhalde herkes mutabıktır ki bu kadar uzun süre dava ancak hukuk devletinde herkesi tatmin eder. Fenerbahçeli olmayanların, bu oyunu sevenlerin herkesi mutlu etmiştir. Fenerbahçe taraftarı dünyada görülmeyen bir dayanışma gösterdi. Yanlış hesap Bağdat'tan döner derler ya, işte öyle. Fenerbahçe Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri... Yapılan suçlamalar, neden Fenerbahçe'ye yapıldı soruları, yanlış hesap yapıldığı, yanlış insanların hapse tıkıldığı ortaya çıktı.

"DİREKTEN DÖNEN TOPLAR GOL OLSA ŞİKE OLMAYACAKTI"
Birinci günden beri Fenerbahçe'nin şike yapmayacağını söyledik. 90+6'da kaçan goller, direkten dönen toplar gol olsa şike olmayacaktı. Bunlardan dolayı öfkeliydik. İmaj kaybı, UEFA'nın yanlış hareketleri... Bu kararları veren UEFA başkanı ve FIFA başkanının başı bugün dertte. Adalet öyle bir şey ki sonunda doğru bulunuyor.

Tribünler boşaldı, insanlar futboldan soğudu. Futbol güzel bir oyun. Herkesin sevdiği bir oyun. Hala statlar neden boşalıyor diye soruluyor. İnanıyorum ki o giden seyirciler tekrar statlara dönüp, sevdikleri oyunu izlemeye devam edecekler." (sporx)


Bunları da Beğenebilirsiniz