Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Şen: F.Bahçe kötü yönetildi sonuncu oldu

Fenerbahçe’nin eski başkanlarından Ali Şen, hem başarı hem de başarısızlıktan başkanın sorumlu olduğunu belirterek, “Avrupa’daki başarısızlık, Daum değil Aziz Yıldırım’dan kaynaklanıyor. Aziz Yıldırım ile olmadı. Yıldırım, çok iyi başkanlık yapıyor ama Avrupa’da hiç yok. Onun için Avrupa’yı bilmek lazım. Bilgi lazım, beceri lazım, kültür lazım” dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

'F.BAHÇE KÖTÜ YÖNETİLDİ VE SONUNCU OLDU'

Ali Şen Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ndeki başarısızlığı tecrübe eksikliğine bağlamanın yanlış olacağını da söyledi. Şen “Fenerbahçe’den daha tecrübeli takım yok. Fenerbahçe’nin 100 yıllık tecrübesi var. O yüzden tecrübe lazım lafları boş laflar. Fenerbahçe’ye başarıya inanacak başkan ve vizyonu lazım. Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğunu getireceğim diyen başkan lazım. Geçen sene UEFA Kupasını kazanan CSKA Moskova, rakibi ise Sporting Lizbon’du. İkisini toplasan bir Fenerbahçe’nin yarısı etmez. Bu iki takımdan hangi futbolcuyu Fenerbahçe’ye alırsın. Hiçbirini. Ama Fenerbahçe’den 7 tane futbolcuyu alırsın. O kadar büyük bir takım Fenerbahçe ama başarılı değil. Şampiyonlar Ligi’nde bu sene Milan, Schalke ve Eindhoven ile aynı gruptaydı. Milan kadro olarak daha iyi ama çok büyük bir takım değil. Schalke bizim üzerimizde UEFA’ya gitti. Milan’dan 4 puan aldı. Grup maçlarından önce Fenerbahçe için iyi yönetilirse birinci olur kötü yönetilirse sonuncu olur demiştim. Kötü yönetildi sonuncu oldu” diye konuştu.

'AZİZ YILDIRIM DEĞİL, FENERBAHÇE İMPARATORLUĞU VAR'

Şen, Fenerbahçe’de son günlerde yaşanan Başkan Yıldırım ve Genç Fenerbahçeliler taraftar grubu arasındaki yaşanan olaylar ile ilgili ise, “Ortada Aziz Yıldırım imparatorluğu falan yok. Sadece Fenerbahçe imparatorluğu var. Fenerbahçe’de kimse ilelebet kalmaz. Aziz Yıldırım’ın da öyle bir şey istediğini sanmıyorum. İstese de biz izin vermeyiz. Fenerbahçe’nin kendisi imparator. Başkanın taraftarlar ile çatıştığını görüyorum. Çok büyük hata yapıyor. Fenerbahçe taraftarı ile çatışan bir başkanın Fenerbahçe’de iyi başkanlık yapması mümkün değildir. Onun için çok çabuk ve acele Aziz Yıldırım Fenerbahçe taraftarının hepsiyle kucaklaşsın. Çünkü o taraftarların tümünün lideri Fenerbahçe başkanıdır” diye konuştu.

'BU SENE BAŞARAMAYANLAR GELECEK SENE NASIL BAŞARACAK'

Fenerbahçe eski başkanı, son olarak Fenerbahçe taraftarının artık büyük başarılar beklediğini belirterek, “Seneye neler olacak göreceğiz. Tecrübe kazanıyoruz savına katılmam. Kafamda bu sene başaramayanlar gelecek sene nasıl başaracak diye çok büyük bir soru işareti var” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz