« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Sami Yen'de dertler bitiyor

G.Saraylı futbolcu, "Ali Sami Yen Stadı’nın soyunma odasına girip de formamızı ve kramponlarımızı giydiğimiz zaman, bütün dertlerimizi unutuyoruz" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
MESLEĞİNİ seven insan her zaman başarılı olur, sevmeyen ise çabucak kaybolup gider. Hele hele futbol gibi fiziksel güce dayalı bir iş yapıyorsanız; sevmediğiniz taktirde başarılı olma şansınız hiç yoktur. İşte size güzel bir örnek: Ayhan Akman...

İnegölspor’da başlayıp Gaziantepspor, Beşiktaş ve Galatasaray’da devam eden kariyerinde öyle zor dönemler, sakatlıklar yaşadı ki, başkası olsa futbol hayatı kesin biterdi. Ama o yılmadı, çalıştı ve dimdik ayakta kalmayı başardı.

Ayakta durmayı bildim

Uzun bir aradan sonra Gaziantepspor ile oynanan lig maçında forma giyen ve sergilediği futbolla otoritelerden tam not alan Galatasaraylı futbolcu, nasıl ayakta kaldığını şu sözlerle anlattı:

"Sezon başında ağır bir ameliyat geçirdim. Üç ay sahalardan uzak kaldım. Sonra devre arası geldi. Tam oynamaya başladım diyordum ki, arkasından üç maçlık ceza geldi. Birbuçuk ay sahalarda tekrar uzak kaldım ama yine pes etmedim. Takımla birlikte çalışmasam dahi kendime bir program çizip uyguladım. Ayakta durmam gerektiğini iyi biliyorum.

Profesyonelce davrandım

Yıkılmamam lazım. Yıkılırsam o formayı bir daha asla giyemem. Hayatımı bu işten kazandığım için profesyonelce hareket ettim. Daha uzun bir süre oynamayı düşündüğüm için asla pes etmeye niyetim yoktu. Teknik direktörümüz Gerets de benim futbol oynama hevesimi ve formumu görünce tekrar şans verdi. Bu şansı iyi değerlendirmeliydim.
Bir bakıma mecburdum. Sonuçta iyi bir futbol sergiledim ve bana güvenenleri hiçbir zaman mahcup etmeyeceğimi bir kez daha gösterdim."

Ayhan,
sezon başından beri hiç para almamalarına karşın, Fenerbahçe ile nasıl kafa kafaya yarıştıklarını da, takım arkadaşlarının da en az kendisi kadar futbolu sevmelerine bağlıyor.

Sadece futbol

Sahaya çıktıklarında sadece futbolu düşündüklerini belirten Galatasaraylı futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bazı sorunlar yaşıyor olabiliriz. Ama biz sahaya çıktığımızda bunları düşünmüyoruz. Şartlar ne olursa olsun işimizi yapıyoruz. Ali Sami Yen Stadı’nın soyunma odasına girip de formamızı ve kramponlarımızı giydiğimiz zaman, bütün dertler bizim için biter."

Adnan Polat’tan yeni kampanya


G.SARAY’ın eski yöneticilerinden Adnan Polat’ın, sarı kırmızılı kulüp için başlattığı bağış kampanyası, işadamlarından beklenen ilgiyi görmedi. Kulüp yönetim kurulu ve eski başkanlardan Faruk Süren’in verdiği desteğe rağmen, kampanyada ancak 1 milyon 400 bin dolar civarında bir para toplanabildi. İşadamlarından yeterli katkıyı göremeyen Polat, bunun üzerine taraftarların cep telefonlarından gönderecekleri SMS’lerle katılabileceği bir kampanya başlatmak için harekete geçti. GSM şirketleri Turkcell, Telsim ve AVEA ile görüşmeler yapan Polat’ın, yeni kampanyayı çok kısa bir süre içinde başlatması bekleniyor.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.