Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Sami Yen zaferi

Ve barış sağlandı... Bu gece o skorbordda “Ali Sami Yen” yazacak...

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

HAFTALARDIR Türk Telekom ile Galatasaray Kulübü arasında süren anlaşmazlıkta barış sağlandı.  Türk Telekom Arena Stadı’nın açıldığı 15 Ocak tarihinden bu yana devam eden “Ali Sami Yen” tartışmaları son buldu.

Sarı kırmızılı yönetimin, stada isim sponsoru olan Türk Telekom’un izni olmadan Ajax ve Sivasspor maçlarında dev skorborda “Ali Sami Yen Spor Kompleksi” yazması krize neden olmuştu. Nitekim, Arena’da oynanan son maçta Türk Telekom firması buna izin vermemiş, Eskişehirspor maçında skorbordda sadece “Türk Telekom Arena” ismi geçmişti. 

Bu olaya çok sinirlenen Galatasaray Başkanı Adnan Polat, stada 10 yıllığına isim sponsoru olan Türk Telekom’u anlayışsızlıkla suçlamış ve, “O firmanın adını dahi ağzıma almayacağım” diye rest çekmişti.

Mutlu sona ulaştılar 

Yaşanan tüm bu olumsuzlukların ardından Türk Telekom ile Galatasaray Kulübü dün uzlaşmaya vardı. İki haftadır firma yetkilileriyle görüşen 2. başkan Işın Çelebi ve genel sekreter Ali Haşhaş mutlu sona ulaştılar.

İki tarafın imzaladığı protokolle birlikte artık Türk Telekom Arena Stadı’nın dev skorbordunda “Ali Sami Yen Spor Kompleksi” ismi daimi olarak yer alacak. Başkan Adnan Polat da bugün Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapacağı toplantıda firma ile uzlaştıklarını ve Ali Sami Yen müjdesini tüm
üyelere duyuracak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler