Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Sami Yen yoğun bakımda

İstanbul'da yaklaşık 2 aydır devam eden yağışlar nedeniyle zemini büyük hasar gören Ali Sami Yen Stadı'nda operasyon başladı. Stad'ın zemininde yapılan inceleme sonrasında 2 bin 500 metrekarelik çimden arınmış bölgeye çim yerleştirilmesi, diğer bölgelere de iyileştirme işleminin yapılması kararlaştırıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Statta bugün, sorumlu yönetim kurulu üyesi Osman Güneri başkanlığında 2 mimar, 2 ziraat mühendisi, 1 ziraat teknisyeni, çimi ithal eden firmanın genel müdürü Mürsel Meral, kulüp tesislerden sorumlu genel sekreter yardımcısı Fahrettin Aktaş ve stat müdürü Hamit Kaşeli`nin katıldığı bir toplantı yapıldı.
 
5 saat süren ve Ali Sami Yen Stadı'nı kurtarma operasyonun tartışıldığı toplantıda, yapılacak işlemler kararlaştırıldı.
   
NELER YAPILACAK?
   
    Toplantıda alınan kararlar gereğince, stat zeminine acil olarak  şu işlemlerin yapılmasına karar verildi:

    -Yaklaşık 2500 metrakelik çimden arınmış bölüm, orta saha ağırlıklı olmak üzere, Hollanda`dan getirilmiş, Adapazarı`nda yetişmişçim ile değiştirilecek.

    -Diğer bölgelerde iyileştirme ve transplantasyon (Fidanlama, kökü oluşmuş çimleri teker teker alıp seyrek yerlere ekme) yapılacak.

    -Pist çevresine 450 metre drenaj ve ana toplayıcı kanal yapılacak.
   

Sahanın zemininin iyileştirilmesi çalışmalarında en önemli unsurun hava şartları olduğunu belirtirken, meterolojiden de hava tahmin raporu alındı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler