ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Ali Poyrazoğlu Güldürdü, Duayen Eczacılar Plaket Aldı

DHA
15.05.2018 - 11:35Son Güncelleme :
DHA

 

ADANA,(DHA)- ADANA Eczacı Odası (ADEO), Bilimsel Eczacılığın 179. yılı kutlama etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Ali Poyrazoğlu ile ‘Eczacılıkta Fark Yaratmak’ konulu tek kişilik gösteri düzenledi. Eczacılık mesleğinde 30 yılının dolduran eczacılara plaket verdi.

Adana Grand Sheraton Otelinde düzenlenen etkinlikte eczacıların mutlu olduğu 14 Mayıslar görmeyi dilediklerini söyleyen Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, yaptığı konuşmada, "Mesleki açıdan yaşadığımız onca sıkıntıların ardından güzel günler göreceğimiz umudunu asla yitirmedik.  Ülkemiz; Ohal, KHK, savaş, huzur, demokrasi, hukuk, özgürlük ve adalet tartışmaları içerisinde son derece önemli ve yönetim sisteminin değiştirecek tarihi bir seçime gidiyor. Özellikle coğrafyamızda yaşanan savaş ve terör ortamından kaynaklı güvenlik sorunlarına karşı her zamankinden daha çok toplumsal uzlaşıya, birlik ve beraberliğe yan yana durabilmeye ihtiyacımız olan bir dönem yasıyoruz. Bu gün ülkemizde başlayan Anayasal, siyasi ve idari değişikliklerin olumlu veya olumsuz etkilerini hep birlikte yaşayarak göreceğiz. Fakat her ne olursa olsun güçlü ve çağdaş bir Türkiye için Atatürk’ün attığı temellerde Cumhuriyet, demokrasi, laiklik, hukuk ve adalet gibi evrensel değerlerden asla taviz vermemeliyiz" dedi.
Ünlü sanatçı Ali Poyrazoğlu, ‘Eczacılıkta Fark Yaratmak’ konu başlığıyla yaptığı tek kişilik gösteride bir çok konuya mizahi yaklaşarak katılımcı eczacıları güldürdü hem düşündürdü. Poyrazoğlu, eczacılıkta modern mekanizmaların devreye sokularak yeni eczacılık sistemine geçilmesinin elzem olduğunu, hizmet anlamında her eczanenin kendi markası yaratması konusunda eczacıları uyardı.
30 YILINI DOLDURAN ECZACILARA PLAKET
Söyleşi sonrası eczacılık mesleğinde 30 yılını dolduran Ecz. İsmail Evgin, Ecz. Levent Urunga,Ecz. Lütfiye Füsun Ersalan, Ecz. Melek Dilek Ceylan, Ecz. Selvi Özkan, Ecz. Sevil Mülazımoğlu, Ecz. Sevinç Tanrıverdi, Ecz. Şule Sevinç ve Ecz. Tülin Ersoy ile katkı koyan Selçuk Ecza Deposu Adana Şube ve Güney Ecza Koop. (GEK)’ne teşekkür plaketi verildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ali Poyrazoğlu Güldürdü, Duayen Eczacılar Plaket Aldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı