« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Küçük ama tablo büyük

Siyah beyazlılar, 28 Ekim’de oynanması gereken 10. hafta maçını, U17 Milli Takım’daki oyuncularını öne sürerek ertelettirdi. 9. haftada kart cezalısı Kuçik 11. haftada cezasını çekti, dünde G.Saray A2’yi bitirdi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
GÜN geçmesin ki, futbolumuz yeni bir tartışmayla sarsılmasın. Dün de bu gelişmelere A2 tartışması eklendi. Galatasaray ve Beşiktaş arasında 10. haftada yani 28 Ekim’de oynanması gereken derbi, dün Florya Metin Oktay Tesisleri’nde oynandı. Karşılaşmada gülen taraf, (Eğer maç 28 Ekim’de oynansaydı cezalı olan Ali Kuçik forma giyemeyecekti) Ali Kuçik’in düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı gole çeviren Beşiktaş oldu.

Galatasaray teknik kadrosunu, dünkü karşılaşmadan sonra ayağa kaldıran gelişmeler Beşiktaş’ın 10. haftadaki derbinin ertelenmesi talebiyle başladı.

Sergen Yalçın’ın çalıştırdığı Beşiktaş A2 Takımı, U17 Milli Takımı’nda yer alan Orhan Güllü, Furkan Şeker, Sercan Hacıoğlu ve Sezer Özmen yoksun olarak 8. haftada (14 Ekim) İstanbul Büyükşehir Belediye, 9. haftada da (20 Ekim) Kasımpaşa ile oynadı.

Yönetmelik açığı

Son maçta takımın yıldızı ve zaman zaman A takıma çağrılan Ali Kuçik kırmızı kart gördü. ve 10. haftada oynanacak olan Galatasaray maçı öncesi cezalı duruma düştü. Ancak, Beşiktaş Kulübü, “3 ve daha fazla oyuncusu Milli Takımlara giden kulüpler erteleme konusunda itiraz hakkına sahiptir” maddesinden yararlandı, 4 oyuncusunun U-17 Milli Takım’da olduğunu öne sürerek Futbol Federasyonu’nundan derbinin ertelenmesini istedi.

Talep kabul edildi. Karşılaşma 5 Aralık 2009 tarihine ertelendi. Beşiktaş, milli oyuncularından yoksun olarak 11.haftada Kartalspor ve 12. haftada da Boluspor ile oynadı. Kırmızı kart cezalısı Ali Kuçik de cezasını ilk maçta çekti. Federasyon 10. haftada ertelediği G.Saray karşılaşmasının tarihini de 5 Aralık olarak belirledi. Cezası biten Kuçik, derbide formasını giydi.

Yuh olsun bu tabloya

GALATASARAY A2, Beşiktaş’a yenildi, ortalık gerildi. Sarı kırmızılı takımın teknik sorumlusu Nedim Yiğit, siyah beyazlılara isyan etti, tepkisini şöyle dile getirdi:
“Fotoğraf bu. Herşey ortada. Yuh denilecek kadar bir tablo var. Ben Fenerbahçe derbisine tam 9 eksikle çıktım. 92 doğumlu 6 oyuncum milli takıma gitmişti.

Gururlarını kırmam

Bir iki oyuncum yok diye hem erteleme, hem de futbolcularımın gururunu kıracak bir davranışta bulunmam.
Bu Beşiktaş Kulübü’nün politikası. Ben bugün çok önemli 1 oyuncumu oynatamadım, ancak benden daha mutlusu da yok. Çetin Güngör, A takım kadrosuna alındı. Biz sonuçlardan daha çok futbolcularımızı kazanmalıyız. Böyle birşeye nasıl izin veriliyor, anlamıyorum. O zaman tüm maçların iptal edilmesi gerekir hale gelir.”

HAKEMLER: Volkan Bayarslan(5), Ünal Sezer Gözükara(6), Ümit Uğur Damla (6)
GALATASARAY: Emirhan(6), Onur(6), Alparslan(6), Murat(5), Sinan(6), Serdar(5), Berkin(6), Cumhur(6), Cem Sultan(4)(Dk.46 Merthan 5), Emre Çolak(5), Emre Yüksektepe(5)(Dk.67 Uğur Ayhan 5),
BEŞİKTAŞ: Umut(7), Oğuz(6), Furkan(7), Sezer(7), Gökhan(6), Cumali(6), Ali (8), Erkan (5) (Dk.58 Hamdi Tolga 5), Orhan (7), Can Erdem(7), Mehmet(7)
GOL: Dk.87 Can Erdem (penatı)
SARI KARTLAR: Dk.62 Cumhur, Dk.87 Emirhan (Galatasaray)

Bunları da Beğenebilirsiniz