Ali Koç'tan önemli açıklamalar

A.A.
04 Eylül 2015 - 14:51Son Güncelleme : 04 Eylül 2015 - 14:51

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da bir konuşma yaptığı B20 toplantısı kapsamında bugün Ankara'da yoğun temaslar sürüyor. Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve B20 İstihdam Görev Gücü Koordinatör Başkanı Ali Koç ise önemli değerlendirmelerde bulundu. Gazetelerde kalpleri derinden etkileyen kötü haberler gördüklerini dile getiren Koç, "Belki umudumuzu yitiriyoruz ama daha az umutlu olma lüksümüz yok. Daha fazla çalışkan ve azimli olmamız gerekiyor. Lehman Brothers'ın iflasının üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen neredeyse yeniden aynı noktaya döndüğümüzü görmek üzücü" diye konuştu.

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve B20 İstihdam Görev Gücü Koordinatör Başkanı Ali Koç, merkez bankalarının ve hükümetlerin gösterdiği yoğun gayretlere rağmen, finans piyasalarının hala hassas, ekonomik büyümenin cansız ve milyonlarca insanın işsiz olduğunu belirterek, "Lehman Brothers'ın iflasının üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen neredeyse yeniden aynı noktaya döndüğümüzü görmek üzücü" dedi.

Ali Koçtan önemli açıklamalar

Ali Koçtan önemli açıklamalar DAVUTOĞLU B20'DE KONUŞTU

SORUNLARI ELE ALAN TEK PLATFORM

Koç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ev sahipliğinde ATO Congresium'da düzenlenen B20 Türkiye Konferansı'nın ikinci gününde gerçekleştirilen "İstihdam Trendleri ve Ekonomik Büyüme" oturumunda, G20'nin 21. yüzyılın sorunlarını ele alan tek platform olduğunu ifade etti. Gazetelerde kalpleri derinden etkileyen kötü haberler gördüklerini dile getiren Koç, "Belki umudumuzu yitiriyoruz ama daha az umutlu olma lüksümüz yok. Daha fazla çalışkan ve azimli olmamız gerekiyor. Lehman Brothers'ın iflasının üzerinden 7 yıl geçmiş olmasına rağmen neredeyse yeniden aynı noktaya döndüğümüzü görmek üzücü" diye konuştu.
Ali Koçtan önemli açıklamalar
Dünya finans devi Lehman Brothers'in tabelasının indirildiği bu fotoğraf 2008'deki krizin de simgesi oldu.
BÜYÜME ÇOK ETKİLENİR
Koç, merkez bankalarının ve hükümetlerin gösterdiği yoğun gayretlere rağmen, finans piyasalarının hala hassas, ekonomik büyümenin cansız ve milyonlarca insanın işsiz olduğunu vurgulayarak, "Ekonomik büyüme yine bundan çok etkilenir durumda. Çok daha önemlisi milyonlarca insan istihdam piyasasının dışında. Aslında bizim yakıtımız umut. Aksi halde hayatta kalamayız. İstihdam çok önemli. Bu umudu canlı tutmak mecburiyetindeyiz" ifadelerini kullandı.

Etiketler: TOBB , Ali Koç , b20


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı