« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ali Koç özür diledi"

Kulüpler Birliği toplantısında istediklerini aldıklarını belirten Şakar, Ali Koç ile tartıştığı haberlerine açıklık getirdi.

Yunus Emre SEL/TRABZON,(DHA)
SON GÜNCELLEME

Kulüpler Birliği toplantısında, "Şike yapan cezasını çeker" yönünde karar çıktığını beliten Trabzonspor Kulübü Asbaşkan Nevzat Şakar, DHA’ya yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Karardan memnun olduk. Bizim düşüncemizin paralelinde bir karar alındı. Trabzonspor olarak başından beri, suçlu olanın cezasını çekmesi gerektiğini söylüyoruz. Bu doğrultuda 58'inci madde ile birlikte küme düşme cezasının kaldırılmasına kesinlikle karşıydık. Kulüpler Birliği toplantısında da ortak görüş bu yönde oldu. Şike yapan kesinlikle küme düşecek. Bu konuda fikir birliğine vardık. Şikeye teşebbüs veya teşvik primi ile ilgili suçların farklı olması yönünde de görüş birliği var. Bu konuda çalışma yapılacak. Ama sonuçta Trabzonspor olarak savunduğumuz 58'inci maddenin ve bununla birlikte küme düşmenin kaldırılmaması görüşünün hakim olması kararı bizi sevindirdi."

ALİ KOÇ MESELESİ

Asbaşkan Şakar, Kulüpler Birliği’nin sadece tavsiyede bulunabileceğini de belirtti, "Sonuçta kararı verecek olan Futbol Federasyonu’dur. Bizim görüş ve önerimiz bu yönde" diye konuştu.

Nevzat Şakar, Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Koç ile tartıştığı yönündeki haberlerle ilgili olarak da, "Ali Koç, başkanımıza karşı suçlamalarda bulundu. Biz de kendisine, (Lafına dikkat et) dedik. Sonra özür diledi ve olay tatlıya bağlandı. Herhangi bir sorun yok" dedi.

SERİYİ DEVAM ETTİRMEK İSTİYORLAR

Teknik direktör Şenol Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediyespor için oyuncularından 3 puan için söz aldı. Şernol Güneş, Manisaspor maçının anlam kazanması için bu maçınh kazanılmasını istedi.

Trabzonspor’da kart cezalısı Serkan dışında Afrika Uluslar Kupası için ülkesinin milli takım kampına giden Zokora da İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında forma giyemeyecek.

TOLGA:"İSTANBUL BİZİM EVİMİZ"

Kaptan Tolga Zengin ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor deplasmanında özellikle taraftar anlamında sıkıntı yaşamadıklarını belirterek, "Yine taraftarlarımız Atatürk Olimpiyat Stadı'nı dolduracaktır. Onların da desteğiyle güzel bir galibiyet elde edeceğimizi düşünüyorum. Ligde iki maçlık bir galibiyet serimiz var ve bunu devam ettirmek istiyoruz" dedi.

CECH VE COLMAN 11’E GERİ DÖNÜYOR

Bordo mavili takımda Antalya kampına izinli olarak geç katılan Cech, teknik direktör Güneş tarafından Manisaspor maçında dinlendirildi. Colman’la birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında 11’de forma giymesi beklenen Cech, ligde ikinci yarı çıkışa geçeceklerini vurgulayarak, "Takım oturmaya başladık. Herkes birbirini çok iyi anlıyor. Umarım bu bütünlüğümüzü sahaya yansıtmayı başarırız" diye konuştu.

OLCAN SABIRSIZLANIYOR

Trabzonspor’un devre arasında Gaziantepspor'dan kadrosuna kattığı Olcan Adın, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi forma için sabırsızlanıyor. Antrenmanlarda oldukça istekli bir görüntü ortaya koyan Olcan’ın Belediyespor maçında oyuna sonradan girebileceği belirtildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz