Dünya Haberleri

DÜNYA

  Ali Kemal'ın torunu Obama'yı destekliyor

  A.A.
  21.10.2008 - 15:07 | Son Güncelleme:

  İngiltere'nin başkenti Londra'nın muhafazakar Belediye Başkanı Boris Johnson, ABD'de 4 Kasımda yapılacak başkanlık seçimlerinin Demokrat adayı Barack Obama'ya beklenmedik bir destek verdi.

  Johnson, Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan yazısında, "Barack Obama çok zeki görünüyor. Samimiyet ve nezaketten de nasibini almış. Ayrıca da Beyaz Saray'ın şimdiki sahibinin aksine, doğru dil bilgisi kurallarıyla kurulmuş cümleler konusunda hiç de fena değil" ifadesini kullandı.

  Obama ile Cumhuriyetçi rakibi John McCain'in yeteneklerini karşılaştıran Boris Johnson, ABD'nin şiddetle umut ve değişime gereksinim duyduğu bir dönemde Obama'nın hem umut, hem de değişim vaat ettiğini de belirterek, "Bazı Amerikalı seçmenlerin sandığı gibi McCain'in bir soytarı, Obama'nın da bir mesih olduğunu düşünmüyorum. Ama Demokrat aday, bazı karşıtlarının söylediği gibi çatlak ve bozguncu bir Marksist solcu da değil" dedi.

  Obama'ya bir beklenmedik destek de, ABD Başkanı George Bush'un Dışişleri Bakanı olarak görev yapan Colin Powell'dan gelmişti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı