« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Karasu aday olmayacak

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Karasu, gelecek hafta yapılacak olağanüstü genel kurulda yeniden aday olmayacağını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ali Karasu, yaptığı yazılı açıklamada, görev süresi boyunca kulübün menfaatleri çerçevesinde doğru olan her şeyi yaptığını, söz verdiği gibi “yalana, dolana ve talana”geçit vermemek için kendi yönetimiyle bile kavga etmek zorunda bırakıldığını belirtti.

Kulübün ihtiyacı oranında 10 Eylül 2007'ye kadar nakit katkısı yaptığına değinen Karasu, “En son o tarihte futbolcu alacakları olan 1 milyon 509 bin YTL için futbolcularla toplantı yaparak yarısını hemen, yarısını da 3 gün sonra ödeme teklifinde bulundum, ancak bu teklifim rağbet görmeyince erken genel kurula gitmek zorunda kaldım” dedi.

“Mücadelemin sonunda istifa etmektense, doğru olan sizlerden aldığım emaneti yine sizlere teslim etmekti” diyen Karasu, şunları kaydetti:
"Bundan sonraki süreçte bana ihtiyaç duyulduğunda Bursaspor'un ve taraftarların emrinde olacağım, ancak şu aşamada Bursaspor'un ve gelecek yönetimin önünü açmanın daha doğru olacağı kanaatindeyim. Bu nedenle aday olmayacağımı kamuoyunun bilgilerine arz ederim."

Bunları da Beğenebilirsiniz