« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Ali kararını kendi verecek"

Galatasaray’ın ısrarla istediği Kayserispor kaptanı Ali Turan’ın babası, Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinde uzun yıllar genel kaptanlık yapan Mehmet Turan, “Galatasaray’ın oğlumla ciddi anlamda ilgilendiğini biliyorum. Ama, bu konudaki son kararı Ali kendi verecek yaşta, çağda, olgunlukta. Aile olarak bir yönlendirme yapmak istemiyoruz. Karar kendisinin” dedi.

Oktay ENSARİ / KAYSERİ,(DHA)
SON GÜNCELLEME
Ali Turan’ın bir hafta sonra 26 yaşına gireceğini söyleyen, Kayseri’de odun ve kömür deposu sahibi, Kayserispor ve Erciyesspor kulüplerinde genel kaptanlık yaparak, futbolun içinden gelen biri olarak tanınan baba Mehmet Turan, “Ali Turan tam 7 yıldır Kayserispor’da top koşturuyor. Kaptanlık bantını da koluna taktı. Her anne ve baba çocuklarının daha iyi şartlarda futbol oynamasını diler. Uzun yıllar yöneticilik yaptığım Kayserispor kulübünü asla küçümsemiyorum ama her futbolcunun ve her ailenin çocuklarının üç büyüklerde oynaması gibi düşüncesi her zaman vardır. Ali, benim 4 çocuğumdan biri. Oğlum olduğu için söylemiyorum ama gerçekten yaşından daha olgun, kendi kararını kendisi verecek yaşta, çağda. Onun kararına saygı duyarım. Şu anda Antalya’da arkadaşlarıyla tatil yapıyor. Bugün yarın Kayseri’ye dönecek” diye konuştu.

BAŞKASI OLSA FUTBOLU BIRAKIRDI

İşyerinin duvarlarını oğlunun resimleri ve haberlerinin çıktığı gazetelerle donatan baba Mehmet Turan, Ali’yi elinden tutup 9 yaşında, Ağırnas Şimşek kulübüne götürdüğünü söyledi. Sarı kırmızılı kulüpte de uzun yıllar görev yapan hocaların hocası olarak tanınan Fehmi Kuş’a götürdüğü oğlunun daha sonra Erciyesspor paf takımına gelip burada kaptanlık yaparak şampiyonluk yaşadığını, ardından da A takımına çıkarak üst üste iki kez şampiyon olan kadroda dikkatleri çekerek, Kayserispor’a transfer olduğunu anlattı. Ali’nin 4 yıl önce sarı kırmızılı takım forması altında sol ayağının kırıldığını, çapraz bağlarının koptuğunu, geçirdiği bu ağır ameliyat ve nekahat döneminde kendisine çok iyi bakarak yeniden yeşil sahalara dönecek kadar hırslı olduğunu belirten baba Turan, “Ali, oldukça hırslı ve sahada özverilidir. Bir başkası olsa, o ameliyat sonrası belki futbolu bile bırakırdı. Gerek biz, gerek Ali, kendine iyi bakarak o kötü günleri geride bıraktı. Bu onun futbol aşkı ve azminin bir eseridir” diye sözlerini sürdürdü.

OĞLUM AHDE VEFALIDIR

Baba Mehmet Turan, oğlu Ali’nin çok ahde vefalı olduğunu, büyüyüp yetiştiği Kayseri’nin amatör küme ekiplerinden Ağırnas Şimşek’i hiç unutmadığını, kulübe dönem dönem maddi katkıda bulunduğunu belirterek, “Ali Turan oğlum olduğu için söylemiyorum ama dürüstlük, efendilik, arkadaş canlısı tutumuyla, kendisini Türk futboluna kazandıran Ağırnas kulübünü hiç unutmamıştır. Eski kulübüne zaman zaman spor malzemesi ve maddi katkıda bulunur, onları ziyaret eder, ilgilenir” diye sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler