« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali İsmet Ural: Zor dostum zor

Ali İsmet Ural
SON GÜNCELLEME
Şampiyonluğa oynayan, geçen senenin şampiyonu Fenerbahçe, Trabzon'da duvara çarptı. Hem de son yılların en kötü Trabzon'u (bunu Trabzonlular söylüyor) karşısında. Ama herkes gördü ki, o kötü denilen Trabzon, Briegel farkıyla Fenerbahçe karşısında istediğini aldı. Tamam, takımda sakat çok, diyeceksiniz ama bu kadro değil mi, Beşiktaş maçına kadar seri galibiyetler alan. İşte ne olduysa bu iki maçta oldu. Bunun da nedenlerini bulmak zor değil.

Johnson, Yusuf ve Ceyhun'un yedek soyunması, aslında Fenerbahçe'nin orta sahada zorlanacağı sinyallerini vermişti. Üç pas yapmakta zorlanan futbolculardan kurulu orta saha, Briegel farkıyla çok koşan Trabzon orta sahası önünde erken çöktü. Pas özürlü Lazetiç, her hafta farklı yerlerde oynamaktan bunalan Ali Güneş, form düşüklüğü yaşayan Ali Akdeniz... Geriye kaldı mı Hakan ve Abdullah... Bu iş iki kişiyle olmaz. İlerde zaten İsveçli bir filbey var, emekli olmak üzere. Yine de yüzde yüz bir pozisyon bulmasına rağmen halini gördünüz.

TAŞLAR OYNAYINCA

Genç Serhat da ne kadar çalışırsa çalışsın, tek kalınca olmuyor. İşte bu Fener'in bir de ağır savunması Trabzon'un ekmeğine yağ sürdü. Son birbuçuk, iki yılın başarılı file bekçisi Rüştü de Trabzon'un attığı ikinci golde maalesef başrol üstlendi.

Şimdi burada en önemli konu, Hakan Bayraktar oyundan niye alındı, sormak lazım. Çalışan ve Abdullah ile birlikte orta sahayı organize etmek için uğraşan Hakan'ın yanına Ceyhun'u alsanız, bir de Yusuf'u koysanız, zaten ilk yarıyı 1-0 mağlup bitirmişsiniz, alın Ali Akdeniz'i oyundan, çekin Abdullah'ı kanada, çözün işi... Ama olmadı. Mustafa hoca yine farklı düşündü.

Eğer Fenerbahçe şampiyonluğa oynuyorsa, taşlar yerinden oynamamalı. Ve tam tersi rakip takımlar, Fenerbahçe'ye göre kadro kurmalı. Ama ne yazık ki, Mustafa hoca sürpriz isimler konusundaki huyundan bir türlü vazgeçmiyor. Sonuçta Fenerbahçe'yi zor günler bekliyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz