« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali İsmet Ural: Motivasyon

Zordur böyle maçlara motive olmak. Hele bir de hafta sonu derbi maçı varsa kafalar iyice karışır.

Ali İsmet Ural
SON GÜNCELLEME
G.Saray, Erzurum'da elenip, Beşiktaş da Sakarya'yı uzatmada zor da olsa saf dışı bırakınca F.Bahçeli futbolcular kazaya uğramamak için maça sıkı başladı. Buna bir de tribünleri dolduran 25 bin muhteşem F.Bahçe taraftarını eklersek, tur için her şey hazırdı. Sporda bir felsefe vardır, ‘‘en iyi antrenman maçtır’’ diye. İşte Altay maçı da F.Bahçe için böyleydi. Rakip İkinci Ligde şampiyonluğa oynayan Altay olunca, bu hazırlık maçı F.Bahçe için derbi öncesi çok iyi oldu.

Altay'ın bu maçta tek şansı, maçı uzatmalara götürüp, penaltılarla sonuca gidebilmekti. O da olmadı. Daha 1. dakikada Yusuf'un pasına sağ kanattan dalan Lazetiç, Andersson'a ‘‘al da at’’ dercesine pas attı. İsveçli bunu gole çevirse iş kafadan biterdi. Ama oyun disiplinini hiç bozmayan F.Bahçeli futbolcular turu geçecek skoru elde etmeyi bildi.

DERBİ HAZIRLIĞI

Bu maç, hafta sonu derbisi için nasıl kıyaslanmalı? Bu sorunun yanıtını arayalım. Daha önceki maçların kadrolarına baktığımızda Johnson, Ali Güneş ve takımın en çalışkan ismi Abdullah derbi için dinlendirildi. Bu iyiydi. Hatta Mustafa hoca takımı biraz toparlasın diye Ali Güneş ile Abdullah'ı oyuna alarak az da olsa çalıştırmış oldu. Mustafa hoca, Ceyhun, Yusuf ve Hakan'ı birarada oynatarak bu üçlünün neler yapabileceğini gördü. Bu da iyi. Kötü görünenlerin başında Andersson vardı. Bu futbolcu Göztepe maçı da dahil gol kaçırmakta sürekli ön plandaydı. Andersson, Beşiktaş maçını bekliyor sanırım. Bir de Lazetiç var. Bu maçta en az çalışan o idi. Sanırım Mustafa hoca onu derbide oynatmayacak. Oynatırsa da dünkü gibi sağ kanatta değil, Tümer'le adam adama olmalı.

Sonuçta F.Bahçe, 18 yıldır hasretini çektiği ve geçen yıl finalde kaçırdığı kupayı kazanma yolunda bir basamak daha yukarı çıkarken, Altay karşısında sıkı bir derbi hazırlığı yapmış oldu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler