« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali İpek'ten öz eleştiri

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, sezona yanlış bir başlangıç yaptıklarını belirterek, bu durumun cezasını çektiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İpek, 1-0 yenildikleri İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, hakem Selçuk Dereli'nin yanlı bir yönetim sergilediğini ileri sürdü. Dereli'nin, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile birlikte maçı yönettiğini iddia eden İpek, şunları kaydetti:

"Kaybedilen maçın ardından fazla bir şey söylenmez. Takım oyun olarak istekliydi. Ama olmadık bir yan toptan gol yedik. Yalnız, Abdullah Avcı'ya da bu maçta bir düdük lazımdı. Selçuk Dereli ile maçı yöneteceklerdi. Zaten öyle yaptılar. Beraber yönettiler. Selçuk Dereli'yi bugün anlayamadım. Galiba geçen haftanın bir şeyi vardı, onu hallettiler."

Futbolcular üzerinde, uzun süre maç kazanamamanın verdiği özgüven eksikliği olduğunu belirten Ali İpek, futbolculardan ve mücadelelerinden memnun olduğunu, sezon sonuna kadar da aynı oyuncularla devam edeceklerini söyledi.

Sezona yanlış başlangıç yaptıklarını ve onun cezasını çektiklerini ifade eden İpek, "Kaybeden takımda moral motivasyon düşüyor. Onu toparlamak lazım. Oyuncuların özgüvenlerini toparlamak lazım. Bazı problemleri zamanla aşacağız" dedi.

Maçtan sonra taraftarların tepki göstermesinin normal olduğunu dile getiren İpek, geçmişten bu yana Denizlispor'u takip edenlerin eleştirilerine her zaman açık olduklarını, ancak, günlük tepki verenler ile kötü gidişten faydalanmak isteyenlerin tepkisini dikkate almadıklarını bildirdi.

2005-2006 sezonunun 15. haftasında yönetime geldiklerini hatırlatan İpek, göreve geldiğinde takımın borç içinde yüzdüğünü, puanının bile olmadığını, bu zorlukları aştıktan sonra, şimdi kendi ayakları üzerinde durarak, kendi imkanları ile bir yerlere gelmeye çalıştıklarını anlattı.

Takımı eleştirenlerin elini taşın altına koymadığını öne süren İpek, "Kimse, kaybederken laf üretmesin. Versinler devre arasında 20 milyon TL, nasıl takım kuruyorum, görsünler. Antalya Belediyesi, Antalyaspor için evvelki sene 30 milyon TL para verdi. Denizlispor kendi imkanları ile ayakta durmaya çalışan bir takım. Kolay kolay da pes etmeyecek bir şehir ve takım. Önemli olan birlik ve beraberliği sağlayalım" diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz