« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali İpek "çantacı"yı açıkladı

Denizlispor Kulübü Başkanı Ali İpek, Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Haluk Ulusoy'un 2002 Dünya Kupası'nda elde edilen başarıdan sonra “Biz” demeyi unutup “Ben” demeye başladığını savunarak, “Sonra da bu hallere geldi, yani kaybetti” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Ali İpek, Futbol Extra dergisinin mayıs sayısında yer alan röportajında, eski başkan Ulusoy'a yönelik çok sayıda soruyu yanıtladı.

Havuz sistemi ve yayın gelirleri konusunda Ulusoy federasyonunun kararlılığının unutulmayacağını, bunun Ulusoy döneminin en önemli artısı olduğunu kaydeden İpek, şunları ifade etti: “O kararlılık olmasaydı, bugün Türk futbolunda ne Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı, ne Süper Kupa'yı, ne de dünya üçüncülüğünü görürdük. Ama bu bir ekip başarısı olmasına rağmen Ulusoy hep 'Ben yaptım' demeye başladı. Yani Ulusoy 'Ben' değil de 'Biz' deseydi bugün belki de hala o koltukta oturuyor olabilirdi. Ulusoy 2002 Dünya Kupası'na kadar böyle değildi. Ne olduysa Dünya Kupası'ndan sonra oldu. 2002'den sonra Ulusoy 'Biz' demeyi unuttu ve 'Ben' demeye başladı. Sonra da bu hallere geldi, yani kaybetti.”

Ulusoy'un, Milli Takım'ın Bosna-Hersek ile yaptığı maç sonrası istifa etmesi gerektiğini savunan İpek, “O zaman istifa etseydi hep aranılan adam olarak kalırdı. Çünkü onun döneminde başarılan işleri Türkiye'de başka başaran olmadı. Ama ısrarı ve bazı yanlış tutumları bunların üzerini örttü” dedi.

“ÇANTACILARDAN BİRİSİ FEDERASYONUN ESKİ YÖNETİCİSİYDİ”

İki yıl önce, teşvik primi iddialarıyla ilgili olarak “Ortada çantacılar var” şeklinde yaptığı açıklama konusundaki soruları da yanıtlayan Ali İpek, bu kişilerden birisinin Futbol Federasyonu'nun eski yöneticisi olduğunu ileri sürdü.

Bu söyleminde pişman olmadığını kaydeden İpek, “Bir tanesi Futbol Federasyonu eski yöneticisiydi. Sonra sanırım bir kulüpte de görev yaptı maaşlı olarak. İyi ki söyledik. Büyük bir haksızlığı önlemiş olduk. Sonra bu kişilerden biriyle bir yerde karşılaştık. 'Kaç parayla geldiniz bu sefer?' dedim. Yemin billah ediyorlar. Geçsinler bunları...” diye konuştu.

“Çantacılar” açıklamasının faydası olduğunu ifade eden Denizlispor Kulübü Başkanı İpek, “İyi ki söyledim, millet duruldu, bazıları kıpırdanamadı. Söylemesem kötü şeyler olabilirdi. Yoksa o sezon el ele kol kola aşağıya giderdik. Büyük bir ihtimalle düşerdik” dedi.

Türkiye'de teşvik primi olup olmadığı sorusuna ise İpek, “Çantacıları neden söyledim?” şeklinde bir soruyla yanıt verdi.

“YENİ FEDERASYONDAN UMUTLUYUM”

Denizlispor Kulübü Başkanı, yeni federasyondan umutlu olduğunu belirterek, “Umutluyum. Federasyon biraz daha rahat bırakılırsa daha iyi şeyler yapılacağına inanıyorum. Bir sene kimsenin diyeceği bir şey olmaz. Bir sene sonrasına bakmak lazım. O zaman daha sağlıklı bir değerlendirme yapılabilir” diye konuştu.

Levent Bıçakcı dönemininde “çok acemi bir yönetim” olduğunu savunan İpek, “O dönemde görev alanlar var yeni federasyonda, umarım aynı hataları yapmazlar” dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler