« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali İpek: 4 oyuncu alacağız

Turkcell Süper Lig ekiplerinden Denizlispor'un kulüp başkanı Ali İpek, devre arasında takıma en az dört oyuncu takviyesi yapacaklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İpek yaptığı açıklamada, geçmişe bakmanın anlamının olmadığını belirtti. Takımın bu yıl ilk yarıya şanssızlıklarla başladığına işaret eden yeşil siyahlı kulübün başkanı İpek, şunları kaydetti:

“Artık geçmişe bakmanın bir anlamı yok. Bundan sonra geçmişten çıkaracağımız dersler olabilir ama önümüze bakacağız. Ligin ikinci yarısında yapacağımız değişikliklerle ligde kalacağımızdan eminim. Ara transfer döneminde takıma en az dört oyuncu takviyesi yapacağız. Alacağımız galibiyetlerle aradaki puan farkını kapatacak durumdayız. Uzun bir maraton olan ligin ikinci yarısında dipten kurtulup ligde kalacağız.”

İpek, Yusuf Şimşek'in durumunun belirsiz olduğunu, kupa maçlarından sonra takıma yapacakları takviyelerin netleşeceğini açıkladı.

TEKNİK DİREKTÖR KUTLU

Teknik direktör Hakan Kutlu da her mevkiye alternatif olabilecek ya da direkt oynayacak futbolcular transfer etmeleri gerektiğini bildirdi.

Kutlu, ligin ilk yarısının son 7 maçında görev aldığını, oynadıkları bu maçlarda galip de gelebilecek futbol ortaya koymalarına rağmen mağlup olduklarını, sadece kupa maçında Gaziantepspor'u 4-1 yenme başarısı gösterdiklerini ifade etti.

Birçok mevkide eksiklikleri bulunduğunu belirten Kutlu, bu eksiklikler nedeniyle galip gelebilecekleri birçok maçı kaybettiklerini vurgulayarak, bu konu ile ilgili yönetime rapor sunduğunu aktardı.

Hakan Kutlu, takıma yapacakları ciddi takviyelerle ikinci yarıya güzel bir başlangıç yapabileceklerine dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Ligin ilk yarısı Denizlispor için iyi gitmedi. İkinci yarının ilk 3-4 maçı da zorlu maçlar. Fenerbahçe ile ikinci yarıya başlayacağız. Bu maçtan galip ayrıldığımız takdirde, yakalayacağımız olumlu hava ile diğer maçları da kazanabiliriz. Dezavantaj gibi görünen ikinci yarının ilk maçlarını avantaja çevirebiliriz. Bunun planlarını yapıyoruz. Denizlispor, böyle durumlara alışık bir camia. El birliği ile ikinci yarıda bu güçlükten çıkacağız. Bunun için de her mevkiye, direk oynayabilecek ya da alternatif olabilecek futbolcular transfer etmemiz lazım.”


Bunları da Beğenebilirsiniz