Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Gültiken: Netleşen transfer yok

Beşiktaş Futbol Takımı İdari Menajeri Ali Gültiken, yoğun bir tempoda yeni sezon hazırlıklarına başladıklarını ve çalışmalardan memnun olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ali Gültiken, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Hafta sonunda yurt dışı kampının başlayacağını hatırlatan Gültiken, “Futbolcularımızın ilk etapta gösterdiği çalışma azmi ve performanstan memnunuz” dedi.

İspanyol futbolcu Navarro'nun transferi konusunda bir gelişme olup olmadığı sorusuna Gültiken, “Transfer çalışmaları ve görüşmeleri devam ediyor, ama şu ana dek netleşen bir şey yok. Nobre'nin sakatlığı vardı. Bu nedenle transfer konusunu biraz beklemeye almıştık, ancak sakatlığının çok da korkulduğu gibi olmadığını tespit ettik. Yeniden stoper transferi konusunda yoğunlaşacağız” diye konuştu.

Gültiken, Navarro'yu teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın istemediği yönünde spekülasyonlar yapıldığının belirtilmesi üzerine, “Böyle bir şey yok. Biz hocamızın istemediği hiçbir oyuncuyu almayız. Bugüne kadarki görüşmeler hep hocamızın onayıyla yapıldı. Navarro konusunda da hocamızın bilgisi vardır” şeklinde konuştu.

Takımdan Ricardinho'nun gönderileceği iddialarının bulunduğunun hatırlatılması üzerine de Gültiken, “Geniş bir kadromuz var ve bu kadroyu muhafaza etmek istiyoruz. Şampiyonlar Ligi hedefimiz var. Süper Lig ve Türkiye Kupası'nda da mücadele edeceğiz. Geçen yıl sakatlıklar nedeniyle sorunlar yaşadık. O yüzden kadroyu geniş tutmak istiyoruz ve futbolcu göndermeyi de düşünmüyoruz” dedi.

Kasımpaşa ile yarın yapacakları hazırlık maçına da değinen Gültiken, “Kadroda genç oyuncularımız var. Çok iyi çalıştılar, ancak kamp kadrosu için bir karar verilmesi gerekiyor. Doğru bir karar vermek için de böyle bir maç organize ettik. Bu karşılaşma sonrası kamp kadromuz netleşecek” diyerek sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz