BOLU HABERLERİ

Ali Ercoşkun Yerli Üretim Karşıtlarına Sitem Etti

IHA
27.10.2015 - 15:09Son Güncelleme :

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ ADAYI ALİ ERCOŞKUN, GEREDE'DE DERİ İŞÇİLERİNİ ZİYARET ETTİ

IHA

AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, yerli üretim karşıtlarına isyan ederek, "Yerli otomobil üretmeye kalkıyoruz, paralel medya kuruluşlarında çıkan yayınlara bakın. Bu zihniyet 1930’lu yıllarda ülkede uçak fabrikası da kapattırdı” dedi.
AK Parti Bolu Milletvekili ve birinci sıra Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun, 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını hızla sürdürüyor. Hem kent merkezi hem de Gerede ilçesinde geziler yapan Ercoşkun, İzzet Baysal caddesindeki işyeri ziyaretlerinde bir araya geldiği esnaflara AK Parti’nin seçim beyannamesini anlattı. Esnafların görüş ve önerilerini de dinleyen Ercoşkun, ardından İlhan Çalışkan başkanlığındaki Köy ve Mahalle Muhtarlar Derneği ile Fikret Özen başkanlığındaki Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.
Gerede ilçesi ziyaretinde ise elim bir olay sonucu hayatını kaybeden İl Özel İdaresi çalışanı Vehbi Alkan’ın son yolculuğa uğurlandığı cenaze törenine katılan Ercoşkun, daha sonra ilçede ziyaretlerde bulundu. Ercoşkun’a, AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Şafak, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve partililer eşlik etti. Tabakhanede çalışan deri işçilerini mesai saatlerinde ziyaret eden Ercoşkun, işçilerden 1 Kasım seçimleri için destek istedi. Deri sektörünün işveren kuruluşları yöneticileri ile de istişarelerde bulunan Ercoşkun, seçimlerin önemine dikkat çekti.
Yerli üretim karşıtlarına sitem ederek geçmişten örnek veren Ali Ercoşkun, "Türkiye’nin Orta Doğu’da lider olmasından rahatsız olan ülkeler, maşaları vasıtasıyla Türkiye’yi karıştırmaya kalkışıyor ve Türkiye’nin sadece kendi iç meseleriyle uğraşan bir ülke olmasını istiyor. Bugün yaşanan manzaranın özeti budur. Bunu başarmak için de önlerindeki en büyük engel olan Recep Tayyip Erdoğan’ı itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Hedefleri; bu ülkede tek başına hükümetin çıkmaması ve Türkiye’nin tıpkı 12 Eylül öncesinde olduğu gibi sağ-sol şeklinde ayrışmasıdır. Bunun karşısında asıl önemli olan bizlerin topyekün bir hareket içerisine girecek miyiz, girmeyecek miyiz? İşte size örneklerini aktarayım. Yerli otomobil üretmeye kalkıyoruz, paralel medya kuruluşlarında çıkan yayınlara bakın. Bu zihniyet 1930’lu yıllarda bu ülkede uçak fabrikası da kapattırdı. Öncelikle bunun farkına varmalıyız. Gördüğüm kadarıyla Gerede bunun farkında. Gerede’den inşallah bu seçimde Türkiye rekoru bekliyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Ali Ercoşkun Yerli Üretim Karşıtlarına Sitem Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 15 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ali Ercoşkun Yerli Üretim Karşıtlarına Sitem Etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı