BOLU HABERLERİ

Ali Ercoşkun’dan Yayla Evleri Müjdesi

IHA
08.10.2015 - 17:54Son Güncelleme :

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ VE ADAYI ALİ ERCOŞKUN, SEÇİM ÇALIŞMALARIN SÜRDÜRÜYOR

IHA

AK Parti Bolu Milletvekili ve 1’inci sıra adayı Ali Ercoşkun, “Bolu’da yayla evleri sorunların çözüyoruz ve çözmeye devam edeceğiz. Betonlaşmayı engelleyecek şekilde yaylacılık faaliyetlerinin sürmesini sağlayacağız. Elektrikle ilgili sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bolu halkı, yaylalarını korumak adına bugüne dek özen gösterdi. Bundan sonra da aynı özeni göstermeye devam edecektir” dedi.
Seçim çalışmalarını Bolu merkeze bağlı Yukarısoku Mahallesi’nde sürdüren Ali Ercoşkun, yayla evleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Bolu’da çok sayıda vatandaşın önemli sorunu haline gelen yayla evleriyle ilgili sıkıntıların aşıldığını ifade eden Ali Ercoşkun, “Yüzde 65’i ormanlarla kaplı bir ilde yaşıyoruz. Bütün köylerimizin yaylası geçmişten bugüne bir hizmet görüyor. Yaylalarla ilgili ciddi sıkıntılarımız var. Bolu’da ormana ait bölgeler, mera vasfında olan yerler, hazineye ait yerler var. Dolayısıyla her kurumun işleyişinde farklı hükümler mevzu bahis. Yayla evleri, gerek yapımı, gerekse bu evlere bağlanacak elektrik hatlarıyla geçekten bölgenin önemli sorunlarından biri. Geçtiğimiz dönem yaptığımız Meclis çalışmalarımızla ormana ait arazilerdeki sorunu ciddi manada çözdük” diye konuştu.
Ali Ercoşkun sözlerine şöyle devam etti;
“Hani derler ya, delinin biri kuyuya taş atar, 40 akıllı çıkaramaz diye. Maalesef böyle bir sıkıntıyla karşı karşıyaydık. Gerek Sayın Valimizin, gerek SEDAŞ yetkililerinin, gerek milletvekili olarak bizlerin yaptığı çalışmalar neticesinde şunu net bir şekilde söyleyebilirim, doğaya zarar vermeden, yaylaları gerçek vasfı dışında kullanmadan, asli vazife gören yaylacılığın önünü açacağız. Betonlaşmayı engelleyecek şekilde yaylacılık faaliyetlerinin sürmesini sağlayacağız. Elektrikle ilgili sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bolu Halkı, yaylalarını korumak adına bugüne dek özen gösterdi. Bundan sonra da aynı özeni göstermeye devam edecektir.”
Yukarı Soku Mahallesi’nin Bolu’nun parlayan yıldızı olacağını ifade eden Ercoşkun, “Çocukluğumuzda yüzdüğümüz, sularında balık tuttuğumuz derenin kenarından geçen Yedigöller yolunun sıcak asfaltla açılıyor olması Yukarısoku’nun çehresini değiştiriyor. Diğer taraftan mahallemizde yolların genişletilmesi, su ve kanalizasyon çalışmalarının bölgede gerçekleştirilmesi Yukarısoku’yu Yedigöller güzergahı üzerinde farklı bir noktaya taşıyacaktır. Arçelik’in ve üst yakanın geçişi olan bu bölge Bolu’nun parlayan yıldızlarından biri olacak inşallah” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Ali Ercoşkun’dan Yayla Evleri Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 17 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ali Ercoşkun’dan Yayla Evleri Müjdesi haberi güncellenecektir.

BOLU NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  16:13
 • Akşam
  18:44
 • Yatsı
  20:03
Sayfa Başı