BOLU HABERLERİ

Ali Ercoşkun’dan Büyük Müjde

IHA
28.10.2015 - 17:28Son Güncelleme :

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLİ ALİ ERCOŞKUN, YENİ ADLİYE SARAYI'NIN YAPILACAĞI ALANDA PARTİLİLERLE BİRLİKTE AÇIKLAMA YAPTI

IHA

AK Parti Bolu Milletvekili ve birinci sıra adayı Ali Ercoşkun, aylardır beklenen müjdeyi açıklayarak, "Yeni Adliye Sarayımız için ihale tarihi belli oldu. 29 Aralık’ta yapılacak ihale sonrası inşaat çalışmaları başlayacak" dedi.
Bolu’da aylardır merakla beklenen yeni Adliye Sarayı bilmecesi çözüldü. AK Parti Bolu Milletvekili adayı Ali Ercoşkun, yeni adliye binasının 29 Aralık’ta yapılacak ihale sonrası inşaa edilmeye başlanacağını açıkladı. Adliye Sarayı’nın 25 bin metrekare alana inşaa edileceğini söyleyen Ercoşkun, "Adliye Sarayı yapımında son noktaya geldik. Eski cezaevine yapılması planlanan projenin daha ferah bir mekan oluşturulması amacıyla yer değişikliğine gidildi. Gecikme de bundan dolayı kaynaklandı. ’Her şerde bir hayır vardır’ denir ya, bu gecikmenin de Bolululara hayırlı bir neticesi oldu. Daha önce 15 bin metrekare olarak planlanan Adalet Sarayı, artık 25 bin metrekarelik bir inşaat alanına sahip olacak. Otoparklarıyla, sosyal donatılarıyla 20 dönüm üzerine kurulu bir mekanda 25 bin metrekarelik bir inşaat alanıyla Boluluların hizmetine girecek. İhale muhammen bedeli 48 milyon lira. Yani Bolu’da kamu yatırımlarıyla kıyasladığımızda, Bolu-Mudurnu yolunun maliyeti 27 milyon lira. Adliye Sarayı’nın yapımı bu yol yatırımından da yüksek bir maliyete sahip" diye konuştu.
40 milyonu geçen ihalelerde Kamu İhale Kurumu şartlarının daha da ağırlaştığını ifade eden Ercoşkun, "Dolayısıyla ilan ve askı süreleri gerçekleşecek. Ama ihale tarihi alındı. 29 Aralık 2015’te, yıl bitimi öncesinde yeni Adliye Sarayı ihalemiz gerçekleşecek. Türkiye’de 60 adliye sarayı yapılmayı beklerken, Bolu Adalet Sarayı’nın ihaleye çıkması büyük bir başarıdır. Bakanımız Sayın Kenan İpek’e, eski bakanımız Bekir Bozdağ’a, Sayın Başbakanımıza, bizi kırmadıkları için ve yer teminine katkılarından dolayı Bolu Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Ali Ercoşkun’dan Büyük Müjde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ali Ercoşkun’dan Büyük Müjde haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı