« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Dürüst'ten yanıt geldi

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, futbolda yürütülen şike soruşturmasıyla ilgili tavırlarının belli olduğunu belirterek, “İlk günden beri söylediğimiz sözün arkasındayız. Kimsenin mutsuzluğundan mutlu olmadık, ancak 'maç oynanırken kurallar değişmez' dedik. İnşallah genel kuruldan sonra temiz bir sayfa açılacaktır” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Galatasaray'ın, Ankaragücü'nü 4-0 yendiği karşılaşmanın ardından basın mensuplarının sorularını cevaplandıran Dürüst, yarın Ankara'da yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda nasıl bir tavır sergileyeceklerine yönelik bir soru üzerine, “İlk günden beri söylediğimiz sözün arkasındayız. Kimsenin mutsuzluğundan mutlu olmadık, ancak 'maç oynanırken kurallar değişmez' dedik. Aynı görüşümüzü saklıyoruz. İnşallah yarınki genel kurul Türk futbolu için hayırlı olur. Galatasaray'ın kendi adına istediği bir şey yok. Galatasaray'ın söylemi her zaman kurallara uyulması gerektiği yönündedir. O söylem de devam ediyor. Burada amir Futbol Federasyonu'dur ve onun vereceği karardır. İnşallah genel kuruldan sonra temiz bir sayfa açılacaktır” diye konuştu.

Ali Dürüst, Galatasaray taraftarlarının karşılaşmada, Türkiye Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu'nda görüşülecek Futbol Disiplin Talimatnamesi'nin 58. maddesiyle ilgili protestosu hakkında “Bu kamu vicdanı, kamunun sesi. Bunu ortaya koydu bizim taraftarımız. Herkesin de bundan bir şey çıkarması lazım” dedi.

"Fenerbahçe'nin değerinin yüksek olması bizim için iyi"

Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir'in, sarı-lacivertli kulübün hisse senetlerini borsada işlem gören Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor ile karşılaştırmasını, daha önce “Halka açık şirketlerin değerlerini konuşmak ne kadar doğru bilemiyorum. Ama o değerler hiçbir zaman kurallara uymamayı gerektirmez” şeklinde değerlendiren Ali Dürüst, Fenerbahçe Kulübü'nün bu sözlerine açıklık getirmesi yönündeki açıklamanın sorulması üzerine, "Fenerbahçe'nin değerinin yüksek olması bizim iyi bir şeydir. Borsada değerinin yüksek olması bizim için iyi bir şeydir. O ifadeler geride kaldı" şeklinde cevaplandırdı.

"Sadece almak için oyuncu almayacağız"

Ali Dürüst, kendisi için yaptıkları teklifin kabul edilmemesi nedeniyle İsviçre'nin Basel takımında forma giyen Arnavut futbolcu Xherdan Shaqiri'nin transferinden kesin olarak vazgeçtiklerini belirterek, “Galatasaray'da hiçbir zaman transfer bitmez. Dolayısıyla transferin son gününe kadar bütün imkanlar, bütün alternatifler değerlendirilecek. Sadece almak için oyuncu almayacağız. Ama transfer süresi henüz bitmedi, çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Dürüst, Ankaragücü maçıyla ilgili olarak ise “Her şeyden önce Ankaragücü oyuncularını tebrik etmek lazım. Bütün Türkiye onlarla gurur duysun. Olması gereken gibi oynadılar, oyunu çirkinleştirmediler. Sonuna kadar mücadele ettiler, hepimiz onlarla gurur duyduk. Farklı kazandık. Oynamayan oyuncularımız oynadı, yeni transferimiz gol attı. Sonuçtan da oyundan da memnunuz” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz