« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Doğan teşekkür mektubu yayınladı

TBF Genel Kurulu’nda seçimi Turgay Demirel’e kaybeden Ali Doğan bir mesaj yayınlayarak teşekkür ederken, seçim takvimi ile ilgili eleştirilerini tekrarladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Genel Kurulu konuşması sırasında verdiği sözü yerine getirmek için kulüpleri ziyareet etmeye başlayacak olan Doğan’ın mesajı şöyle:
 
“Değerli Dostumuz

18 Eylül 2012 tarihinde yapılan Basketbol Federasyon Başkanlık seçimleri sürecinde,
adaylığımı büyük bir içtenlikle desteklediniz ve basketbol dünyasında değişim ve gelişim rüzgarı yaratma fikrime gönülden inandınız.

Her ne kadar seçim; öncesi ve esnasında çok yakından takip ettiğiniz ve otoritenin uzun süre ve oldukça kapalı olarak hazırladığı metotlarla yapılmış ise de son derece kısa sürede ve birçok gelişmeden haberdar edilmeyerek katıldığımız bu yarışta ciddi bir oy almış olmamız, desteğinizin anlamını ve değerini kamuoyuna tekrar göstermiştir. Yarışa katılmış olmaktan, kamuoyunda sizlerin adayı olarak takdir ve umut yaratmış olmaktan büyük şeref duyduğumu tekrarlamak isterim.

Bu işbirliği ile spor dünyasında yolunda gitmeyen pek çok durumu kamuoyuna gösterebileceğimizi, yola daha erken başlamamız halinde emeklerimizi ve hayallerimizi gerçekleştirmek için çok daha imkana sahip olduğumuzu hatırlamış oldum. Doğru hedef koyduğumuzda; ulaşamasak bile çok yakınına düşmemiz de ayrıca oldukça anlamlıdır. Bu kısa süreç aramızdaki çok uzun tecrübe ve ortak mücadelelerde kazandığımız derin güven, vefa ve yüksek idealler ortaklığımızı bir kez daha tazeledi. Bu yenilenmeyi ömrümün en değerli armağanlarından biri olarak sevgiyle kabul ediyorum. Ayrıca kaybetmiş olsak bile, seçim sürecinin gündemini bizim dikkat çektiğimiz konular belirledi ve kazanan ekip bundan sonra bizim hatırlattığımız meseleler üstünden çalışmak zorunda kalacak. Bu olumlu etkiyi basketbol dünyasına sizlerin değerli desteğinizin yarattığı bir kazanç olarak kabul ediyorum. İnsanımız için, ülkemiz için, medeniyet çıtamızın sporla yüksek seviyelere ulaşması için verdiğimiz ortak mücadelenin bir parçası olmaktan gurur duyduğumu tekrarlamak isterim."


İlişkili Haberler