BALIKESİR HABERLERİ

Ali Çetinkaya’da Ki Esnaf “Evet” Dedi

IHA
06.10.2015 - 18:04Son Güncelleme :

CADDE İÇİN KAMUOYU YOKLAMASI YAPILDI.

IHA

Burhaniye’nin merkezinde yer alan ve en işlek caddelerinden biri olan Ali Çetinkaya Caddesi için yapılması planlanan yeni düzenleme için Burhaniye Belediyesi tarafından kamuoyu yoklaması yapıldı. Düzenlenen anket sonuçlarına göre Ali Çetinkaya caddesinin yeniden düzenlenmesine evet denildi.
Burhaniye’nin gelişen ve değişen vizyonuna sürekli katkıda bulunan ve bu uğurda birçok önemli işin altına imza atan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Belediyesi Mimari Estetik Komisyonu ile görüşerek Burhaniye’nin kalbi olan caddelerinden Ali Çetinkaya Caddesi için yeni ve daha modern bir düzenleme yapılmasını istedi. Burhaniye Belediyesi teknik elemanları ve Mimari Estetik Komisyonun çalışmaları sonucunda ortaya çıkan plan, Ali Çetinkaya Caddesi’nde ticari hayatını devam ettiren esnafa sunularak yeni düzenlemenin istenip istenmediği soruldu. Mevcut caddede bulunan tüm esnafa, hazırlanan anket formları dağıtılarak, yeni düzenlemenin planları da anket formaları da anketler ile birlikte dağıtıldı. Yapılacak düzenleme hakkında ayrıntılı bir şekilde açıklama yapılarak planların da sunulduğu anket formlarında, esnafa uygulanmak istenen düzenlemeyi isteyip istemedikleri soruldu. Anket sonuçlarına göre Ali Çetinkaya Caddesi’nde iş yeri sahibi ve çalışan esnaf, yaklaşık %75’lik bir oranla yeni düzenlemeyi istediklerini belirtti. Anket sonuçlarını değerlendiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Ali Çetinkaya Caddesi Burhaniye için önem arz eden bölgelerden bir tanesi… Bu Cadde her geçen gün daha fazla esnafa ev sahipliği yapmakta ve artan nüfusa bağlı olarak ta caddede ciddi sıkışıklık ve düzensizlik hâkim olmaktadır. Biz de çalışarak bu caddeyi yeni bir düzenleme ile daha geniş kaldırımlı, park cebi olan ve oturma alanları ile birlikte peyzaj düzenlemesinin de yer aldığı bir cadde düzenlemesi olarak tasarladık. Mevcut haliyle araç park edilmesinin ciddi sıkıntılar yarattığı caddede yeni düzenleme ile bu sıkıntı ortadan kalkacak ve cadde daha rahatlayacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Ali Çetinkaya’da Ki Esnaf “Evet” Dedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 18 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ali Çetinkaya’da Ki Esnaf “Evet” Dedi haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:28
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı