« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Aydın hakemliği bıraktı

Ali Aydın, hakemliği bıraktığını açıkladı. Ali Aydın, "Bu kararı, hakemlik camiasına zarar vermemek için aldım" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ali Aydın
Derbi maçta kötü bir yönetim sergilediğini kabul eden Ali Aydın, özellikle çaldığı iki penaltı düdüğü nedeniyle yoğun şekilde eleştirilmişti
Hafta sonu oynanan G.Saray-Beşiktaş derbisinin olay adamı hakem Ali Aydın, gelen yoğun eleştirilerin ardından hakemliği bıraktığını açıkladı. Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve Merkez Hakem Komitesi Başkanı(MHK) Bülent yavuz'la birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Ali Aydın, "Bu kararı bir yerlerden bir mesaj geldiği için değil, sadece kendim istediğim için aldım" dedi.

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Ali Aydın'ın hakemliği bırakma kararını kendilerine ilettiğinde, 1-2 gün düşünmesini istediğini belirterek, "Hakemliği bırakmasına hiçbir zaman gönlüm razı olmadı. Kendisini Merkez Hakem Kurulu Başkanı Bülent Yavuz'la birlikte buraya davet ettim. Yaptığımız görüşmede bütün karşı ısrarlarımıza rağmen kararından vazgeçmediğini gördük. Hakemliği bırakması yanlış anlaşılmasın; her kötü maç yöneten hakem mesleği bırakacak diye bir şey yok. Ali Aydınlar kolay yetişmiyor. Namuusuyla şerefiyle, dürüstlüğüyle hep başı dik oldu; dik olacaktır"  dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz