« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ali Aydın çaldı Kartal oynadı: 2-1

F.Bahçe ve Trabzon'u da yakından ilgilendiren maçın sonucunu, çalınan ve çalınmayan penaltı düdükleri belirledi. Ali Aydın'la hiç kaybetmeyen Beşiktaş, geleneği bozmadı, zirve yarışındaki iddiasını sürdürdü.

Alper MERT
SON GÜNCELLEME
İbrahim'in kendi kalesine attığı golle yenik duruma düşen Kartal, Pancu ve İlie'nin penaltı vuruşlarıyla galibiyete uzandı. Sezonun en iyi futbolunu oynayan Cimbom'da Ümit Karan'ın şutu direkte patladı.

ATATÜRK Olimpiyat Stadı'nda çok anlamlı bir derbi vardı. Hagi yönetimindeki Galatasaray prestij, ustası Lucescu'nun çalıştırdığı Beşiktaş ise zirve yarışından kopmamak için sahaya çıktı. Prestij stres yaratmıyordu ama, şampiyonluk yarışının strese neden olduğu kesindi. Beşiktaşlı futbolcuların son derece gergin olduğu her hallerinden belli oluyordu. Çoğu zaman üst üste iki pas dahi yapamayan siyah beyazlılar, koca 90 dakikada rakip kaleye sadece 5 kez gidebildi.

Buna karşın sahaya rahat çıkan Galatasaray, topu istediği gibi kullanabiliyordu. Siyah beyazlı kaleye akın üstüne akın geliştiren sarı kırmızılılar, şanssızlık ve beceriksizlik faktörlerinin bir araya gelmesi sonucunda sahadan mağlup ayrıldı: 1-2.

33. dakikada kimsenin ne olduğunu anlayamadığı bir pozisyonda Galatasaray golü buldu. Beşiktaş ceza sahasındaki karambolde Cordoba ile birlikte topa yükselen Necati, önüne düşen meşin yuvarlağı kaleye yuvarladı. Karambolde İbrahim'in dokunduğu top kale çizgisini geçince Galatasaray 1-0 öne geçti.

51. dakikada Emre'nin hatalı pasında Necati topu kaptı, solundaki Hasan'ı gördü. Hasan, son derece kötü bir aşırtma vuruş yapınca takımını mutlak bir golden etti.

54. dakikada Suat, Ahmed Hassan'a dokundu mu, dokunmadı mı? derken Ali Aydın, kimsenin anlayamadığı bir anda penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Pancu, mükemmel bir plaseyle Galatasaray filelerini havalandırdı.

Ümit direği geçemedi

69. dakikada Bülent'in uzun pasında Ümit Karan’ın aşırtma vuruşu direkten auta çıktı.

88. dakikada ceza sahasında Sabri ile girdiği ikili mücadelede darbe alan Yasin, takla atarak yere düştü. Hakem Ali Aydın, Galatasaraylılar'ın şaşkın bakışları arasında bir kez daha penaltı noktasını gösterdi. Bu kez topun başına gelen İlie, sert bir şutla eski takımının filelerini havalandırıp, Beşiktaş'ı galibiyete taşıdı: 2-1

HAKEMLER: Ali Aydın (4), Koray Gençerler (4), Cemal Gemici (4)

GOLLER: Dk.31 İbrahim (k.k.), Dk.55 Pancu (pen.), Dk.88 İlie (pen.)

SARI KARTLAR: Dk.38 Necati, Dk.47 Zago, Dk.54 Ayhan, Dk.57 Hasan, Dk.74 Pancu, Dk.80 Yasin, DK.87 Bülent, Dk.90+1 Cordoba, Dk.90+4 Ümit Aydın


G.SARAY

Mondragon (6)

Suat (7)

(Dk.77 Arif 5)

Bülent (7)

Orhan (8)

H.Ünsal (6)

Sabri (7)

Petre (9)

(Dk.83 Baliç 5)

Ayhan (7)

Hasan (6)

Berkant (7)

Necati (5)

(Dk.68 Ümit 6)


BEŞİKTAŞ

Cordoba (7)

Emre (5)

A.Yıldırım (5)

Zago (4)

(Dk.71 İlie 5)

Tayfur (4)

Yasin (4)

Giunti (6)

(Dk.85 Ümit )

Pancu (7)

İbrahim (6)

Tümer (5)

A.Hassan (6)

(Dk.90+3 Sinan )

Bunları da Beğenebilirsiniz