Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Ali Akkanat sosyal sorumluluk ödülleri sahiplerini buldu

  AA
  17 Eylül 2013 - 14:35Son Güncelleme : 17 Eylül 2013 - 14:34

  Selçuk Üniversitesi “Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri” törenle sahiplerine verildi. Birinciliği, “Değer Yargılarının Harici ve Anonim Kurum İçi İhbar Yolu Tercihine Etkisi” isimli çalışmasıyla, Doç. Dr. Dilek Zamantılı Nayır kazandı.

  Selçuk Üniversitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen, “Ali Akkanat Sosyal Sorumluluk Ödülleri” töreninde ödül alan isimler açıklandı. Birincilik ödülünü, “Değer Yargılarının Harici ve Anonim Kurum İçi İhbar Yolu Tercihine Etkisi” isimli çalışmasıyla, Doç. Dr. Dilek Zamantılı Nayır kazandı. Nayır’a ödülünü Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül verdi.
  İkincilik ödülünün verilmediği törende, üçüncülüğe ise, “Öğrenme Bozukluğu Olan Çocuklar İçin Bir Metin-Görsel ve İşitsel Konuşma entezleyicinin Geliştirilmesi” çalışmasıyla Yrd. Doç. Dr. Engin Mendi layık görüldü. Mendi’ye ödülünü AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış takdim etti.
  Bilimsel kategoride, “Bir Kalite Ödülleri Aracı Olarak Kobilere Yönelik Sosyal Sorumluluk” çalışmasıyla Prof. Dr. Semra F. Nalçacı Aşçıgil mansiyon ödülü aldı. Aşçıgil ödülünü MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker’in elinden aldı.
  Sosyal-kurumsal kategoride “İsrafa Son” isimli çalışmasıyla Dr. İrfan Neziroğlu, “Yetim ve Öksüzlere Mektup” çalışmasıyla Tuncay Sonel, “İstanbul Arkeoloji Müzeleri Gelişim Projesi” çalışmasıyla Başaran Ulusoy, “Argande” çalışmasıyla Hatice Gökçe, “Baskı Müzesi” çalışmasıyla Prof. Dr. Hüsamettin Koçan da ödüle layık görüldü.

  Ödül töreninde, seçici kurul üyeleri Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı H. Ahmet Sever, Selçuk Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. H. Kürşat Güleç, Selçuk Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. İbrahim Ercan ve Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı Kurucu Yöneticisi Doç. Dr. Oğuz Babüroğlu katıldı.

  Törende konuşma yapan Akkanat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akkanat, şunları söyledi:
  “Bugün Selçuk Üniversitesi ile Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı arasında, Ekim 2012’de imzalanan protokol neticesinde, toplum refahına katkı sağlayan ve sosyal sorumluluk olgusunu bilimsel düzeye taşıyabilmiş eser ve proje ödülleri sahiplerini buluyor.
  Ödüle layık görülen katılımcıları, çalışmalarında verdikleri emek için yürekten kutluyorum. Ödül sahiplerinin aldıkları ödülleri, sosyal sorumluluk alanına yaptıkları paha biçilmez katkının, nacizane bir hediyesi olarak görmelerini istiyorum. Çünkü yıllardır yaptığımız faaliyetler bize bu işlerin ne kadar meşakkatli olduğunu, özveri istediğini ve bunu yaparken de karşılıksız fedakarlık gerektirdiğini gösterdi. İsteğimiz yalnızca bu konuda fedakarlık gösterenlerin toplum tarafından fark edilmesi ve başkalarına örnek olmasıdır."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı