« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alfonso'ya dikkat

Beşiktaş Teknik Direktörü, UEFA Kupası’ndaki rakiplerinin sert ve süratli oynadığını belirtirken, Brezilyalı golcü Afonso Alves’e özellikle dikkat edilmesini istedi. Çalımbay, ‘Biz Malmö’den çok daha güçlüyüz, ama yine de temkinli olmalıyız’ dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Kupası 1. turundaki rakipleri Malmö’yü, yardımcıları Bülent Albayrak, Gökhan Keskin ve Zeki Önatlı ile analiz ederek, futbolculara anlattı. İsveç ekibinin sert ve süratli oynadığına dikkat çeken Çalımbay, ‘Malmö, tipik bir İskandinav ekibi. Teknik yönleri zayıf ama fizik güçleri mükemmel. Biz kadro olarak onlardan çok daha güçlüyüz ama yine de dikkat etmemiz lazım. Özellikle orta alanda onlara üstünlük kurmamız şart. Sahaya iyi yayılıp, bol yardımlaşmalı oynamalıyız’ dedi.

Bol bol şut atın

Çalımbay,
Malmö’nün kalecisi Asper’in uzaktan atılan şutlarda çok hata yaptığını da belirterek, futbolcuların kaleye sık sık şut atmalarını istedi. Rıza Çalımbay, Malmö’de dikkat edilmesi gereken oyuncuları ise şöyle sıraladı:

‘En tehlikeli golcüleri Brezilyalı Afonso Alves. Malmö’de oynadığı 42 maçta 19 gol atmış. Çok hareketli bir forvet. Sürekli yer değiştirip, rakip defansın dengesini bozmaya çalışıyor. Bileklerine çok hakim ve son vuruşları iyi yapıyor. Bu futbolcuyu mutlaka durdurmalıyız. Ayrıca Osmanovski, Pode, Safari, Lawan ve Anders Andersson ve oynarsa Litmanen’i de sürekli kontrol altında tutmalıyız.’

Bu arada Malmö takımı, dün akşam saatlerinde İstanbul’a geldi. Dünü dinlenerek geçirecek olan Malmö, bu akşam, maçın oynanacağı BJK İnönü Stadı’nda 20.00’de bir antrenman yapacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz