« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex'ten bile pahalı

Siyah beyazlı takımın yeni sambacısı alacağı ücretle ligimizin en pahalı oyuncuları arasına girecek. Ricardinho ile kıyaslanan Alex de Souza’nın F.Bahçe’ye yıllık maliyeti ise 1 milyon 600 bin Euro.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SON Dünya Kupası’nda Brezilya Milli Takımı’nın formasını giyen Ricardinho’nun Beşiktaş’a transferi büyük yankı uyandırdı. F.Bahçe’nin yıldızı Alex de Souza ile kıyaslanan sambacı için siyah beyazlılar kulübü Corinthians’a 1 milyon 750 bin dolar bonservis ücreti ödeyecek. 2+1 yıllık sözleşme imzalanan ve pazartesi günü İstanbul’a geleceği açıklanan Ricardinho’ya ödenecek ücret ise dudak uçuklatacak cinsten: Her yıl için 1 milyon 750 bin Euro (3 milyon 255 bin YTL)

Ricardinho,
alacağı yıllık ücretle bir anda Turkcell Süper Ligi’nin en pahalı futbolcuları arasına girmeyi başardı. Oysa, vatandaşı Alex de Souza, F.Bahçe’de yılda 1 milyon 600 bin Euro alıyor. Orta sahanın soluna çözüm bulması için alınan Ricardinho’nun alacağı ücretle orantılı olarak siyah beyazlı takıma ne ölçüde faydalı olacağını ise maçlardaki performansı gösterecek.

Beşiktaş’ın resmi internet sitesinde yer alan haberde Ricardinho’nun transferinin siyah beyazlı camiada sevinçle karşılandığı belirtilirken, sambacı için övgü dolu sözlere yer verildi. www.besiktasjk.com’un haberinde kısaca şu ifadeler yer aldı: "Kulübümüz’ün, 2002 ve 2006 Dünya Kupası’nda Brezilya Milli Takımı’nın formasını giyen Ricardinho’ya imza attırarak son yılların en büyük transferini gerçekleştirmesi camiamızda coşkuyla karşılanırken, tüm spor kamuoyu da bu transferin heyecanını yaşıyor. Hem taraftarlarımız, hem de tüm Türkiye’deki futbolseverler, dünyaca ünlü bir futbol starının formamızı giymek üzere Türkiye’ye geleceği pazartesi gününü iple çekiyor."

Parası çıktı

Beşiktaş, Ricardinho’nun 1 milyon 700 bin dolarlık bonservis bedelini ödeyebilmek için yüzde 2.5’luk hisse senedini halka arz etti. Bu satıştan 3 trilyon YTL elde eden yönetim, bu parayla Brezilyalının bonservisini aldı.

İŞTE LİGİMİZDEKİ YILDIZLARIN YILLIK KAZANÇLARI

FUTBOLCUTAKIMIKAZANCI

 AppiahF.Bahçe1.8 milyon Euro

 SongG.Saray1.8 milyon Euro

 AnelkaF.Bahçe 1.8 milyon Euro

 AlexF.Bahçe1.6 milyon Euro

 HeinzG.Saray 1.3 milyon Euro

 NobreBeşiktaş1.2 milyon Euro

 MondragonG.Saray1 milyon Euro

 İliçG.Saray500 bin Euro

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler