Spor Alex'i de unutmayın
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  16
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alex'i de unutmayın

YEREL HABERLER ALEX'İ DE UNUTMAYIN

Futbol Federasyonu ve kurullarının aldığı kararların her kulüp için eşit olması gerektiğini savunan sarı kırmızılı yöneticiler, ‘Rigobert Song’u, Disiplin Kurulu’na sevk edenler, rakibe tekme atan Alex’i neden görmüyor?’ dediler.

Çifte standart olmasın

Beşiktaş’la oynanan derbi maçta, Veysel’e tekme attığı televizyon görüntülerinden belirlenen Galatasaray’ın Kamerunlu defans oyuncusu Rigobert Song, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi. Alınan karara büyük tepki gösteren G.Saraylı yöneticiler, iki hafta önceki A.Sebatspor maçında F.Bahçeli Alex’in rakip futbolcu Muhammet’e yaptığı hareketi örnek göstererek, ‘Çifte standart olmasın. Song gibi Alex’in de Disiplin Kurulu’na sevk edilmesi gerekirdi’ dediler.

İki olayı kıyaslayın

Rigobert Song’un Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine tepki gösteren yöneticilerden İkinci Başkan Ergun Gürsoy, ‘Artık bunun yorumunu kamuoyunun yapması lazım. Her şey ortada. Daha ne söyleyebiliriz ki? İki olayı kıyaslayın ve kararı siz verin. Bu iki olayı karşılaştıranlar aynı şeyi söyleyecektir. Biz diyoruz ki, emekler yenilmesin, bazı şeyler gözardı edilmesin. Futbol Federasyonu’nun ve kurullarının her kulübe eşit mesafede olmasını istiyoruz. Başka bir beklentimiz yok.

Ayrıcalık istemiyoruz

G.Saray Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Turgay Kıran, federasyonun her takıma eşit davranması gerektiğini savunurken, ‘Hiçbir zaman çifte standart olmamalı. Biz, G.Saray olarak ayrıcalık istemiyoruz. Her takıma eşit davransınlar. Büyük takım-küçük takım ayırımı yapılmasını doğru bulmuyoruz. Ancak, ne yazık ki, ortadaki tablo bunu söylemiyor. Umarım, kurul doğru kararı verecektir’ diye konuştu. Futbol Şube Sorumlusu Fatih Gökşen, gerekli yerlere itirazlarını yapacaklarını belirtti. Ve şunları söyledi:

İtirazımızı yapacağız

‘Biz savunmamızı yapacağız ve bekleyeceğiz. Ancak şunu belirtmeliyim ki, bize verilen cezalar başkalarına da uygulansın ki, adaletten bahsedelim. Konuyla ilgili yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.’ Yönetici Niyazi Yelkencioğlu ise ‘Herkes ceza almamız için elinden geleni yapıyor. Song bizim için önemli bir oyuncu. Umarım itirazımız değerlendirilir. Başka takımın oyuncuları sahada yapmadıklarını bırakmıyor. Ancak ceza almıyor’ dedi. Öte yandan Bülent Tulun dün Sportif Direktörlük görevine getirildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle