GeriFutbol Alex'e bayılıyorum
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  21
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Alex'e bayılıyorum

Alex'e bayılıyorum
refid:7926723 ilişkili resim dosyası

Milan’ın ünlü oyuncusu, Tokyo-Zürih uçağında UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ile sohbet etti, vatandaşı Alex’i övdü:

"Top kendisine gel meden önce ne yapacağına karar verir. Bunu yapan ender futbolculardan biridir."

Sıcak ortamda gerçekleşen sohbette Galliani,"Fenerbahçe’yle finalde karşılaşacağız" dedi, Kaka da bu görüşü onaylayarak "Alex, Edu,Aurelio, Lugano orada. Roberto Carlos da geldi. Fenerbahçe iyi takım" ifadesini kullandı.

ŞENES Erzik, Türkiye’nin futboldaki 1 numaralı temsilcisi... Yüzakı... Dahası, dünya futboluna yön veren en önemli isimlerden biri... Şenes Erzik ile futbolu her konuştuğumda, ufkumun, biraz daha açıldığına inanıyorum. Ve her yıl sonu hiç aksatmadan Şenes Erzik ile "Bir yıl sonu sohbeti" yapıyorum.

Bu kez UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik’i aramamın iki nedeni vardı. Alex’e bir soru yöneltmesini rica etmiştim Şenes Erzik’ten. Ünlüler soracak Alex yanıtlayacaktı. Sohbetimizin bu noktasında beni bir sürpriz bekliyordu.

"O zaman sana bir şey anlatayım"
dedi ve sohbeti bir sürprizle noktaladı. Belli ki, kendisinin de çok hoşuna gitmişti yaşadıkları. Yazma isteğimi de hoş karşıladı. İşte Şenes Erzik’in ağzından Milan, Kaka, Galliani, Fenerbahçe ve Alex...

Finalde karşılaşacağız

"Tokyo’daki Dünya Kulüpler Şampiyonası’nı Milan kazandı. Zürih’te düzenlenen, ’FIFA Yılın Futbolcusu Ödül Töreni’ne katılmak için uçağa bindik. Uçakta ben ve eşim ile birlikte FIFA Yönetim Kurulu’ndan İspanyol arkadaşım Angel Lhlona Villar, Rusya’dan Dr. Viacheslav Koloskov ve eşleri vardı.

Milan Asbaşkanı Galliani de, aynı uçaktaydı. Ortada boş olan bir koltuğu göstererek Rus Koloskov’un eşini o koltuğa almak istedik. Ancak koltuğun yolcusu olduğunu öğrendik ve vazgeçtik. Eşim ve ben koltuklarımıza oturduktan sonra Galliani ile sohbete daldık. Tokyo’daki şampiyonlukları için tebrik ettim. Henüz Şampiyonlar Ligi kurası çekilmemiş, Fenerbahçe, Sevilla ile eşleşmemişti. Galliani’ye bunu hatırlattım; 

Cuma günkü kurada sakın F.Bahçe’yi çekmeyin...

Galliani
güldü. Esprime bir espriyle karşılık verdi;

- Fenerbahçe ile finalde karşılaşacağız...

- Bu çok daha güzel...

Boş koltuğun sahibi Kaka’ymış

O arada boş koltuğun yolcusu da geldi. Milan’ın yıldızı Kaka ve eşi. Milan takımı Milano’ya dönmüş, Kaka, Yılın Futbolcusu Ödül Töreni’ne katılmak için bizimle birlikte Zürih’e uçacaktı. Manchester Unitedlı Cristiano Ronaldo ve Barcelonalı Messi ile birlikte yılın futbolcusuna aday 3 oyuncudan biriydi.

Ve biz de dahil kimse Kaka’nın yılın futbolcusu seçileceğini bilmiyordu. Kaka herkese "Merhaba" deyip koltuğa oturduktan birkaç dakika sonra uçak havalandı. Yaklaşık yarım saat sonra koltuğumdan kalktığımda Galliani ile Kaka’yı ayakta sohbet ederken gördüm.

Galliani, yanlarından geçerken beni durdurdu. Kaka’ya döndü;

Fenerbahçe iyi takım

Şenes Erzik’i tanıyor musun?


Kaka, "Mister Erzik’i tanıyorum elbette" diye yanıt verdi.

Birkaç nezaket cümlesinden sonra Galliani, Kaka’ya;

- Tanıyorsun, ama yaptığımız anlaşmayı bilmiyorsun. Biz bu turda Milan ve Fenerbahçe’nin eşleşmemesi için anlaştık. Finalde karşılaşacağız...

Kaka
, espriye gülümsedi. Çok iyi bir İngilizce ile, "Alex orada. Roberto Carlos da geldi. Fenerbahçe iyi takım" dedi.

- Evet... Aurelio, Edu, Lugano da F.Bahçe’de.

Aramızda güzel bir Fenerbahçe sohbeti başladı. Ama Kaka sözü yine dolaştırıp Alex’e getirdi...

- Onu çok beğeniyorum. Top kendisine gelmeden önce düşünür, ne yapacağına karar verir. Dünyada bunu yapan çok ender futbolculardan biridir Alex.

Kaka
ile sohbetimiz bu kadar Mehmet. Sen şimdi benden Alex’e soru istiyorsun. Bu diyaloğu henüz başkan Aziz Yıldırım’a da anlatmadım. Ama madem sordun sana anlatayım. Sen de ne dilersen onu yap."

Erzik’in anlattıkları ve Dünyada Yılın Futbolcusu seçilen Kaka gibi bir yıldızın izlenimlerinin önemli olduğunu düşündüm. Ve ben de paylaşmadan edemedim...
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle