« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Alex oynasa ne yapacaktı?"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe'ye karşı 3-0'lık yenilgiyi hak etmediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karaman maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında Fenerbahçe karşısında girdikleri net pozisyonları değerlendiremediklerini, Mehmet Topal'ın attığı ilk golde elle oynadığını kaydederek, özetle şunları söyledi:

“Bence 3-0'lık mağlubiyet hak ettiğimiz bir sonuç değil. İlk 45 dakikalık bölümde 1-0 geriye düştük. Mehmet'in elle alıp düzelttiği, gol yaptığı bir pozisyon var. Maalesef hakem arkadaşlarımız göremedi. İkinci yarı iyi başladık ama pozisyonları gole çeviremedik. Oyunun son bölümlerinde de oyunu riske ettik ve golleri peş peşe yedik. Aslında genel 90 dakikayı değerlendirdiğimizde, rahatlıkla buradan galip gidebilirdik. Zaman zaman kalite farkı vardı. Geçen sezon ki kadrodan önemli 4 oyuncu eksik, takımın kilit isimleri. Geçen sene yedek bekleyenler görev aldı, 18'e giremeyenler de kulübeye geldi. Bunlar mazeret olamaz tabii ki. Oyunun 90 dakikalık bölümünde memnun olduğum şeyler var. Rakibimize Spartak Moskova maçında başarılar dilerim.”

Maçın kaderini Fenerbahçe kalecisi Mert Günok'un belirlediği fikrine katıldığını ifade eden Karaman, “Birkaç pozisyon var ki çok net Mert iyiydi. Onlardan bir tanesi gol olsa maç bize dönerdi” dedi.

Takımında kaliteli bir orta alan oyuncusu olmasının çok şeyi değiştireceğini kaydeden Karaman, “O zaman daha çok pozisyon bulacağız ve basit top kayıpları yapmayacağız” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'de Alex'in olmamasının lehlerine mi yoksa aleyhlerine mi olduğu sorusuna Karaman, “Alex oynamıyor da oynayanlara bakın lütfen. Lütfen bırakın bu Alex hikayesini. Bence Alex Spartak Moskova maçında oynayacaktır, yoksa çocuğuyla sahaya girmez. Mutlaka teknik adamla konuşmuştur. Kadroya baktığınız zaman Sow ve Krasic çift santrafor oynuyor. Sağına soluna bakıyorsun önemli oyuncular var. Değişiyorlar, birisi santrafora geliyor birisi açığa çıkıyorlar. Dışarıya bakıyorsun Stoch, Cristian, Caner... Bunlar hep skoru değiştirecek oyuncular. 1-0'dan sonra ezdi bizim takım. Alex oynasa ne yapacaktı, geriye gelip yardım mı edecekti. Onun özelliği ne hücum etmek top tutmak oyun zekasını kullanmak” şeklinde konuştu.

Serdar Kurtuluş, 3-0'ı hak ettiklerini düşünmediğini ifade ederek, “Oyun olarak zaman zaman üstün olduğumuz anlar vardı. Fenerbahçe'ye karşı oynamak kolay değil. Maç 0-0 oldu zamanlarda gol atsaydık, oyun farklı olacaktı. Hakem abimize bir şey demek istiyorum. Golden önce bana verdiği bir el var o top göğsüme çarptı ama o pozisyon gol oldu. Mehmet Topal bariz elle topu aldı ve gol attı. Hakemler görmedi” diye konuştu.

Ivan De Souza ise maçın kırılma anının yedileri ilk gol olduğunu kaydederek, “Gardımızı düşürdü. Elle atıldığını biz de biliyorduk. Biraz moralimiz bozuldu. Umarım ilerleyen haftalarda bunları yaşamayız” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz