« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex neden oynamadı, anlamadım

Fenerbahçe'nin eski oyuncularından Pierre van Hooijdonk, Spartak Moskova maçında Alex'in kadro dışı kalmasına anlam veremediğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

ALEX VARSA SEÇENEKLERİNİZ ÇOK DEMEKTİR, YOKSA AZ

Radyospor'dan Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Pierre van Hooijdonk, "Eğer Alex oynamıyorsa seçenekleriniz çok az olur. Eğer Alex oynarsa seçenekleriniz çok olur; bu nedenle Alex'in oynatılmamasına anlam veremiyorum. Ben olsaydım, en iyi oyuncumu dışarıda bırakmazdım" dedi.
 
Moskova'da elde edilen sonucun o kadar kötü olmadığına dikkati çeken van Hooijdonk, "Sonuç o kadar kötü değil. Maçtan önce 1 gol atmak ne kadar önemli bunu biliyorsunuz. Üstesinden gelinemeyecek bir sonuç değil; 1-0 tur için yetiyor" dedi.
 
HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM, ÇOK DEFANSİF OYNADILAR, OYSA SPARTAK O KADAR İYİ BİR TAKIM DEĞİL

Hollandalı futbol adamı, "Fenerbahçe'nin performansı beni hayal kırıklığına uğrattı. Fenerbahçe gerçekten çok defansif oynadı.  Siz iyi takımlara karşı defansif oynayabilirsiniz, fakat Spartak Moskova iyi bir takım değil ki... Fenerbahçe'yi sıkıntı bir ikinci maç bekliyor. Rövanşda daha atak oynamak zorunda. Rus takımı kontraatağı iyi yapabilen bir takım. Bu açından 2. maç çok önemli, çok zor olacak" diye konuştu.
 
BEN FENERBAHÇE'NİN PERFORMANSINA BAKARIM

Pierre van Hooijdonk, Aykut Kocaman'ın uyguladığı taktik anlayış ve tercihleriyle ilgili soru üzerine ise, "Ban Fenerbahçe'nin performansına bakarım. Sahada Aykut Kocaman oynamadı ki" dedi.
 
RİSK ALMAK GEREKİYOR

Fenerbahçe'nin son maçlarda gol atmaya başladığını dile getiren Pierre van Hooijdonk, "2-1 lik sonuç aldatıcı Şimdi bir takım riskler almak gerekir. Bu işleri karışık hale getirdi, ama takım son maçlarda gol atmaya başladı. Umarım Fenerbahçe, İstanbul'daki maçta skor üretiler" şeklinde konuştu.  
 
DIRK KUYT, TARAFTARA İNANÇ VERİYOR

Yurttaşı Dirk Kuyt'tan da övgüyle bahseden Pierre van Hooijdonk, "Kuyt çok parlak bir başlangıç yaptı. Bir fenemon gibi... Özellikli Vaslui maçında çok iyi iş yaptı.  Moskova'da Sow'un verdiği pasta başarılıydı.  Onun adına mutluyum. İyi bir futbolcu olduğunu bir ke daha kanıtladı. Takıma yeni gelmesine karşın, çok iyi çalıştı. Goller attı, bence başarılı oldu.  Taraftar onu kabul etmeye başladı. Taraftara inanç veriyor. Onu forvet mevkiinde görmek de çok güzel. Böyle gol atmak için pek çok fırsat yakalıyor" dedi.  
 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz