« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Alex konusu kasıtlı gündeme getiriliyor"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, 3-2'lik Galatasaray yenilgisi, Alex konusu ve Spartak Moskova maçını değerlendirdi.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Aykut Kocaman, Galatasaray maçı sonrası "Oyunun bütününe bakıldığı zaman sezon öncesi test maçıydı. İki takım da, kendi oyununu rakibine kabul ettirmek istedi. Hatalı bir geri pastan sonra özgüven kaybı oldu. Bir anda oyundan vazgeçmeye başladık. Volkan'ın sakatlığıyla beraber sıkıntılı bir süreç başladı. Maçın 35. dakikasından itibaren kontrolü elimize aldık. İkinci yarının başında futbolcularımızın sorumluluk almada sıkıntı yaşamaları, oyunumuzu etkili hale getiremedi. İkinci golümüz ve kırmızı kart, oyunu tamamen bize getirdi. Ancak yapmamız gerekenleri uygulayamadık. Oyun ve maç elimizdeydi, bunu değerlendiremedik. Bu standartaki bir maç için o pozisyon penaltı mı değil mi diye merak ediyorum. Çünkü maçı tamamen elimizden götürdü" diye konuştu.

Kocaman, Spartrak Moskova karşılaşmasıyla ilgili olarak ise "O maç başka bir senaryoyla oynanacak. Bugünkü görüntülerin büyük kısmı bize ait değil. Basit hatalar sonrası oyuncular sorunluluklarının dışına çıktılar. Lige iyi bir başlangıç yapmak ve Spartak Moskova'yı yenmek istiyoruz" dedi.

Fenerbahçe Teknik direktörü, "Maç öncesi Alex kararınızda değişiklik oldu mu?" sorusuna, "Bu konu çok konuşuluyor. Son senelerde her maçtan önce gündeme getiriliyor ve bunlar kasıtlı yapılıyor. Alex de bu takımın oyuncusu. Her futbolcumuz gibi her an oyuna girecek şekilde hazır olmalı" yanıtını verdi.

Öte yandan Aykut Kocaman, "Önde basan takımlara karşı zorlansak da oyun planımızda bir değişiklik düşünmüyorum" ifadelerini kullandı..

 


Bunları da Beğenebilirsiniz