« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex kadroda ama yedek

Basın toplantısında Alex’in kadroya girip girmeyeceğinin akşam idmanında netleşeceğini söyleyen Kocaman, sambacıyı 18’e aldı. Ancak kaptan, ilk 11’de yer almayacak.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın dünkü basın toplantısında en fazla merak edilen konu, Alex’i Spartak Moskova maçı kadrosuna alıp almayacağıydı. Kocaman bu yöndeki bir soruyu şöyle yanıtladı, “Şu an kafamdaki ham düşünceyi size söyleyeyim. Alex’i kadroya almama düşüncesindeyim. Fakat yine de antrenmandan sonra her şey kesinleşir.” Bu kararın sebebine ilişkin bir soru üzerine ise Kocaman, “Fizik olarak Alex’in durumunun çok değişeceğini sanmıyorum. Ama daha çok kafasının karışıklığı bu tercihimde etkili oluyor” ifadelerini kullandı.

‘18’i değil, ilk 11’i kastettim’

AKŞAM saatlerinde ise Brezilyalı yıldızın 18 kişilik maç kadrosuna dahil edildiği haberi geldi. Teknik direktör Aykut Kocaman’ın yakın çevresine, “Toplantıda ‘Alex’i kadroya almayacağım’ derken, ilk 18’i değil, sahaya süreceğim ilk 11’i kastetmiştim. Yanlış anlaşıldım” dediği öğrenildi.

Basın toplantısında kadro tercihi haricinde, Alex ile karşı karşıya kalmanın kendisi için onur kırıcı olduğunu da belirten Aykut Kocaman şu ifadelere yer verdi: “Ben oyuncuya oynamayacağını bir hafta önce söylemişim. Ama olay yeniymiş gibi sunuluyor. Tam Devler Ligi’nin kapısına gelmişken bunun olması çok yazık. Taraftara çok kırgınım.”

Meireles iddiası

FENERBAHÇE, orta sahaya yapacağı transferle kadrosuna son şekli vermeyi amaçlıyor. Bu doğrultuda arayışlarını sürdüren sarı lacivertlilerlilere, menajerlerden de teklif yağıyor. Konuyla ilgili son iddia ise, Chelsea’nin Portekizli yıldızı Raul Meireles’in Fenerbahçe’ye önerildiği yönünde oldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz