« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Alex ile sözleşme yenileniyor

Fenerbahçe, kaptanı Alex De Souza ile sözleşme yeniliyor.

UĞUR DEMIRKIRDI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Brezilyalı futbolcu Alex'in sözleşmesi ile ilgili kaygılarını Antalya'daki kampta yüz yüze görüşerek yok eden Aykut Kocaman ve yöneticiler, Brezilyalı oyuncu ile ön anlaşma yapmıştı.

3 yıllık sözleşme ve aldığı yıllık 3.5 milyon Euro'luk rakamın devam etmesini isteyen Alex'e 1+1 yıllık sözleşme teklif edildiği ve yıllık ücretinde yaklaşık 750 bin Euro indirime gidilerek 2 milyon 750 bin Euro'ya imza attırılacağı duyulmuştu.

Alex'in daha sonra İstanbul'da Başkan Aziz Yıldırım'la bir görüşme yaptığı ve tarafların el sıkıştığı belirtildi. Ligde yeniden şampiyonluk şansını kuvvetlendiren Fenerbahçe'nin resmi olarak bu anlaşmayı duyurması beklenirken, Brezilyalı kaptanın da kendisi için belirlenecek imza töreni gününü sabırsızlıkla beklediği ifade edildi.

Aykut Kocaman da transferle ilgili olarak Manisaspor maçından sonra şunu söyledi: “Alex, takım içinde ağırlığı olan bir oyuncu. Alex ile anlaşma sağlandı. İki yıllık bir anlaşma olacak. Ayrıca Uğur, Yobo ve Semih'le ilgili transfer görüşmelerine de başlayacağız. Bu oyuncularla ilgili de önümüzdeki günlerde gelişmeler olacak.”


Bunları da Beğenebilirsiniz